Maailm

Naise käed-jalad tuli amputeerida koerasüljest saadud nakkuse tõttu (15)

Toimetas Triin Tael, 1. august 2019, 14:32
Foto: @fox8newscleveland/Instagram
Koomast virgunud ameeriklanna mõistis oma õuduseks, et temalt on amputeeritud nii käed kui ka jalad. Arstid olid sunnitud radikaalse otsuse langetama infektsiooni tõttu, mis Marie Traineril oli tekkinud tema enese koera süljest. Muidu võinuks naine surra.

Haiglas kokku 80 päeva veetnud Marie rääkis Fox 8Clevelandile, et ta ei mäleta juhtunust midagi. Mäletab vaid iiveldust ja seljavalu, mis oli tekkinud, kui ta koos abikaasa Matthew'ga soojamaapuhkuselt naasis. Esmalt pidas Marie halba enesetunnet gripiks. Ent kui kehatemperatuur hakkas kõikuma, toimetas Matthew naise haiglasse. Agressiivsest ravist polnud kasu. Marie seisund halvenes järsult: tal tekkis sepsis, jäsemeid haaras gangreen ning ta tuli viia kunstlikku koomasse.

Vereanalüüsi vastus oli šokeeriv: naisel diagnoositi Capnocytophaga, kasside ja koerte suus elunev bakter, mis kriimustuste kaudu inimorganismi kandub. Ilmselt oli emb-kumb Marie kahest koerast lakkunud tema käsivarrel väikest kriimustust.

"Silmi avades ei teadnud ma, kus ma olen," vahendab ajakiri People Traineri sõnu. "Siis sain kõik teada. Olin olnud kümme päeva koomas – selle asja tõttu. Mu koer limpsis mind... mu koerad limpsivad mind kogu aeg," ei suuda Marie ikka veel mõista, kuidas midagi nii kohutavat juhtuda sai.

"Väga raske oli teada saada, et nad olid sunnitud mu jalad ja käsivarred amputeerima..." võitleb naine intervjuus pisaratega. "Sellega on väga raske toime tulla." Abikaasa kannab Marie eest liigutavalt hoolt. Naine ütleb, et paranemine on pikk teekond, kuid tal on toeks pere. 

Marie raviarvete katmiseks saab annetusi anda  GoFundMe ühisrahastusplatvormil. 75 000 dollarist on esialgu koos veidi üle 7000. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee