Kiiksud

Arstid eemaldasid poisi suust üle 500 hamba! (14)

Toimetas Triin Tael, 1. august 2019 11:12
2014. aastal eemaldasid India arstid 17aastase Ashik Gavai lõualuust rekordarvu hambaid - 232. Nüüd on seitsmeaastase India poisi suust eemaldatud 526 hammast. Foto: AFP/Scanpix
India arstid eemaldasid seitsmeaastase poisi suust 526 hammast, mis olid moodustanud lõualuus piinava tombu. 

Kohalikus ajakirjanduses Ravindranathiks nimetatud poiss viidi Times of India teatel Chennais lähimasse haiglasse, kui tema põsk üles paistetas. Ema-isa arvasid, et nende poja piinu põhjustavad lagunenud hambad. Isa rääkis, et poisi     lõug oli paremalt poolt paistetanud juba kolme aasta vanuses. Aga et poeg ei suutnud uuringutel kohalikus haiglas paigal püsida, tegid vanemad temaga minekut ega naasnud arstide juurde.

Nüüd, seitsme aasta vanuses, oli Ravindranathi põsk nii paistes ja valulik, et pere oli sunnitud viimaks arstide poole pöörduma. Selgus, et alalõualuus on haruldane kasvaja liitodontoom, mis sisaldab sadu tillukesi hambaid. Tuumorit, mis kaalus 200 grammi ringis, polnud väljaspoolt näha. 

Viis tundi kestnud operatsiooni käigus eemaldasid arstid kasvaja, mis koosnes 526 hambast. Protseduuris osalenud arsti Pratibha Ramani sõnul olid hambad eri mõõtu - läbimõõt ulatus 0,1 millimeetrist 1,5 sentimeetrini. "Nad nägid välja nagu pärlid austri sees. Isegi kõige väiksemal tükikesel oli kroon, juur ja email nagu hambal," rääkis ta Times of Indiale.  

Samal teemal

24.07.2014
FOTOD: Indias eemaldati noormehelt 232 hammast!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee