Foto: Teet Malsroos
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 1. august 2019 10:54
Venemaa elanik, kes on varemgi korduvalt Eestis liiklusseadust rikkunud, jäi taas politseile vahele. Seekord kiiruse ületamisega, mille eest sai 31aastane mees karistuseks kaks päeva aresti, viisa tühistamise ja sissesõidukeelu.

29. juulil pidas Narva politseijaoskonna motopolitseinik Tallinn-Narva maantee 196. kilomeetril kinni Volkswageni, mille roolis oli 31aastane Venemaa elanik. Sõiduauto ületas lubatud kiirust vähemalt 42 km/h ehk sõiduki kiirus oli vähemalt 132 km/h.

„Sellisel kiirusel toimunud liiklusõnnetuse tagajärjed oleks olnud väga traagilised,“ sõnas Narva politseijaoskonna juhtivuurija Dmitri Narolin. „Kohtus ütles mees enda vabandamiseks, et ta kiirustas Venemaale oma pere juurde. Palusime tal mõelda selle peale, et ka teised liiklejad tahavad oma perede juurde jõuda ja seda elusate ja tervetena.“

Narolini sõnul oli riigis viisa alusel viibivat meest eelnevalt kahel korral karistatud rahatrahvidega kiiruseületamise eest ning mõlemad trahvid olid tasumata.

„Kuna karistusena määratud trahvid ei ole tema käitumisele oodatud mõju avaldanud, taotlesin kohtus aresti ja oleme otsustanud, et tema riigis viibimine ei ole teiste Eesti elanike huvides,“ lisas politseinik.

Kohus määras välismaalasele karistuseks kaks päeva aresti. Lisaks tühistas Politsei- ja Piirivalveamet mehe Schengeni viisa ja tema suhtes kohaldati sissesõidukeeld Schengeni riikidesse üheks aastaks. Eile saadeti mees riigist välja.