Poliitika

SUUR ÜHENDAMINE: riigireformiga jääks 20 riigiasutuse asemele kuus suurt ühendametit (29)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. august 2019, 10:47
Foto: Teet Malsroos
Kui valitsuskabinet annab neljapäeval rohelise tule riigihalduse minister Jaak Aabi esitatavale kavale, luuakse senise 20 riigiasutuse ja ministeeriumi osakonna asemel kuus uut ühendametit.

ERRi uudisportaali andmetel oleks esimene haridusvaldkonna konsolideeritud ühendamet, mille nime ettepanek on haridusamet ja kuhu koondatakse SA Innove, SA Archimedes, SA Eesti Teadusagentuur, Hariduse Infotehnoloogia SA, SA Kutsekoda, Eesti Noorsootöö Keskus, keeleinspektsioon, Eesti Keele Instituut ning Spordikoolituse ja -Teabe SA.

Teiseks soovitakse moodustada maa- ja planeeringute valdkonna ühendamet, kuhu koondatakse maa-amet, rahandusministeeriumi regionaalhalduse osakond ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna ehitisregistri talitus.

Kaks uut ühendametit moodustataks transpordivaldkonnas – esiteks transpordi planeerimise ja investeeringute valdkondade ühendamet ja teiseks transpordi järelevalve valdkonna ühendamet.

Viies ühendamet moodustatakse põllumajandusameti ning veterinaar- ja toiduameti liitmisel ning sellest tekiks põllumajanduse ja toiduvaldkonna ühendamet ja kuues uus suur ühendamet moodustataks keskkonna valdkonnas ja see koondaks kaks asutust: keskkonnaameti ja -inspektsiooni.

29 KOMMENTAARI

t
tablett 8. august 2019, 20:41
Kuhu ravimiamet jääb? Põllumajandusse koos veterinaariaga või kaotatakse üldse ära?
a
Aidake meelde tuletada 2. august 2019, 00:08
äsja ilmus teade kus üks Riigiamet kolitakse uuele valmivale Äripinnale rentnikuna - mis asutus see on ? Kusjuures ligipääs halveneb. Maanteedeamet on vaikselt laienenud Laagrist Sauele, kus juba hulgim töökohti
Loe kõiki (29)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee