Eesti uudised

Omniva jätkab riikliku postiteenuse pakkujana (2)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 1. august 2019 08:24
Foto: Julia Vakina
Järgmisel viiel aastal jätkab universaalse postiteenuse osutajana kogu Eesti territooriumil AS Eesti Post, ärinimega Omniva, kes võitis ainsa osalejana postiteenuse osutaja leidmise konkursi.

ERRi uudisportaal kirjutas, et konkurentsiamet kuulutas konkursi välja tänavu aprillis ja neljapäeval kuulutas amet konkursi lõppenuks ja AS Eesti Posti selle võitjaks. 

Samal teemal

Ametlikes teadaannetes kevadel avaldatud konkursikuulutuses öeldakse, et konkurss korraldatakse avatud pakkumismenetluse teel ning et postiteenust tuleb osutada järjepidevalt, kvaliteetselt ja taskukohase tasu eest.

Universaalse postiteenuse moodustavad järgmised riigisisesed ja rahvusvahelised postiteenused: kirisaadetise edastamine liht-, täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni kaks kilogrammi; postipaki edastamine täht- ja väärtsaadetisena kaaluga kuni 20 kilogrammi. 

Universaalse postiteenuse maht on viimastel aastatel stabiilselt langenud, kõige levinuma ja põhilisema teenuse siseriiklike lihtkirisaadetiste edastamine on viimase viie aastaga vähenenud ligi 50 protsenti, kuid kulleripostiteenuste turg järjest elavneb kasvades mahult aastas umbes kümme protsenti.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee