Poliitika

RAJU PIDU KESKERAKONNA BÜROOS: nõunik kutsus tänavalt noored napsu võtma (81)

Eesti Päevaleht / Ohtuleht.ee, 31. juuli 2019 23:16
Keskerakonna peakontor Narva maanteel, kus väidetavalt toimus jaanipäeval pidu.Foto: Teet Malsroos
Narva maanteel Keskerakonna peakontori ruumidesse näis jaanipäeva paiku olevat kärakahuvilistele prii sissepääs, sest hommikutundidel kutsus Tallinna linna teenetemärgi kavaler Andres Hiie „kontoriga tutvuma” võhivõõraid noori otse tänavalt.

Eesti Päevalehe toimetuseni jõudis hiljuti informatsioon jaanipäeva paiku varahommikuni toimunud peost, mille oli mobiiltelefoniga jäädvustanud Keskerakonna peakontorisse olengule sattunud noormees, kelle kinnitusel tarbiti seal peale kangema alkoholi ka keelatud mõnuaineid.

Andres Hiie ütles esmaspäeval telefonivestluses Eesti Päevalehele, et tema ei ole sellisel üritusel viibinud, ent pärast videomaterjaliga, milles tema nägu näha oli, tutvumist, tunnistas ta meili teel juunikuist olengut.  Videos on ka kuulda, kuidas keegi ütleb „nüüd ma võtan valve alt maha” ja narkootikumide tarbimisele viitav lause „davai, pane üks ninapool kinni” ning allika sõnul oli laual ka kokaiini, kuigi videos seda näha ei ole.

Keskerakond pressiesindaja Andre Hanimägi sõnul on Hiie parteile tunnistanud, et alkoholi kontoriruumides tarbiti, kuid narkootikume mitte ning ta pole seni näinud mingit tõestust, et peale alkoholi tarvitati ka midagi muud.  

Loe täispikka artiklit Eesti Päevalehest! 

Kui väited mõjuainetest jaanipäevasel Keskerakonna peol vastavadki tõele, siis see poleks esimene kord, kui peaministri partei simmanil oleks kasutatud keelatuid aineid.

Nimelt tegi Õhtuleht narkootiliste ainete kokkupuute kiirtesti märtsi alguses Saku suurhallis toimunud Keskerakonna valimispeol. Kolmest testitud WC-kabiinist leiti kahest kanepi jälgi. 

Märtsis tehtud testist loe ja vaata videot SIIT.