Eesti uudised

ADVOKAAT: Indrek Tarand tagastab annetusraha, kui saab vastuse oma küsimustele (103)

Siim Randla, 1. august 2019, 07:13
Foto: Teet Malsroos

„Indrek Tarand jääb raha tagastamiseks antud lubaduse  juurde, kuid on soovinud saada enne vastust oma küsimustele, mille alusel ja kelle soovil on SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks poolt kanne tehtud ning kellelt on saadud vastavad alusandmed,“ ütles Indrek Tarandi esindaja vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets, kommentaarides SAPTK poolt Tarandi suhtes prokuratuuri esitatud avaldust, kus teda kahtlustati omastamises.  

Põhja ringkonnaprokuratuur jättis rahuldamata Varro Vooglaiu ja SAPTK kaebuse, milles sooviti endise eurosaadiku Indrek Tarandi suhtes kriminaalmenetluse alustamist, sest ta jättis annetusraha endale. Kohtuotsuse järgi kandsid Toompeal EKRE rändeleppe vastasel meeleavaldusel Tarandiga rüselnud Meelis Osa ja Mart Rieberg annetajate toel ja SAPTK vahendusel talle üle 2000 eurot. Kohtuotsuse järgi tuli Osal ja Riebergil tasuda Tarandile tekitatud kahju ja menetluskulude eest 2000 eurot.  

„Indrek Tarandi pangakontonumber ei ole avalik teave ning pealegi on kokkulepe, kus on vastav kontonumber toodud, konfidentsiaalne. Kuigi küsimusele vastamine ei saaks olla väga keeruline, ei ole tänini peetud võimalikuks Tarandi küsimusele vastata,“ ütles vandeadvokaat  Maria Mägi-Rohtmets, kelle sõnul tagastab Tarand raha, kuid ootab enne endiselt vastuseid oma küsimustele: mille alusel ja kelle soovil on SAPTK poolt kanne tehtud ning kellelt on saadud vastavad alusandmed.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16. september 2019, 08:49
Riigiprokuratuur tegi Tarandi suhtes otsuse, Vooglaid läks seda kohtusse vaidlustama
30. juuli 2019, 16:45
Prokuratuur: Indrek Tarandile ei saa ette heita annetusraha endale jätmist
1. juuni 2019, 16:43
Indrek Tarand: ebapädev advokaat lekitas info Varro Vooglaiule | Vooglaid: Tarand valetab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee