Maailm

VIDEO | Hongkongi meeleavaldajaid rünnati ilutulestikuga (5)

Toimetas Greete Kõrvits, 31. juuli 2019 17:56
Rünnaku korraldajaid ei saanud politsei kätte, ehkki intsident toimus täpselt jaoskonna ukselFoto: @JackHHazlewood / Twitter
Hongkongi rahvas avaldab meelt selle vastu, et autonoomses piirkonnas Hiina mõjuvõim suureneks. Keegi aga korraldab meeleavaldajate vastu salapäraseid rünnakuid. Õige pea, kardab rahvas, võib juhtuda, et Hiina tuleb ise korda majja lööma.

Hongkongis jätkuvad meeleavaldused Hiina nõutud väljaandmisseaduse vastu, hoolimata sellest, et Hongkongi valitsus lubab rahvale, et panid seaduseelnõu riiulile ja sellega enam ei tegele. Ülesärritatud hongkonglased valitsuse juttu aga ei usu, kuna selgesõnaliselt pole keegi eelnõud tühistanud. „Riiulilt“ võib ebapopulaarse seaduse iga kell uuesti alla võtta, leiab mässav rahvas, kes kardab, et seadus ohustaks Hongkongi autonoomsust, samuti ei saaks enam pakkuda varjupaika Hiina dissidentidele.

Ööl vastu kolmapäeva ründas aga tabamatuks jäänud jõuk rühma meeleavaldajaid ja vigastas kümmet inimest. Politseijaoskonna juurde kogunenud protestijatest sõitis mööda tume auto, mille aknast lennutasid autosviibijad inimeste pihta ilutulestikurakette.

Meeleavaldajaid avaldasid politseimaja ees toetust vahistatud mõttekaaslastele, kes päevasel ajal kohtusaalis selgitusi pidid andma.

Politsei mõistis rünnaku meeleavaldajate vastu hukka ja lubas intsidenti uurima hakata.

See polnud esimene kord, mil meeleavaldajad salapärase rünnaku sihtmärgiks sattusid. 21. juulil ründasid tundmatud isikud meeleavaldajaid Hiina föderaalvalitsuse esinduse juures, kus protestijad äsja Hiina riigivapi täis olid sodinud. Arvatavasti olid ründajad kohalike organiseeritud kuritegevuse rühmituste esindajad ning ohvrid süüdistasid valitsust ja politseid koosmängus gängsteritega. Mõlemad asutused eitasid süüdistusi tuliselt.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee