Eesti ainus amuuri tiiger Pootsman Tallinna loomaaias oma vanas laohoonest ümber ehitatud puuris.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Madleen Vapper 31. juuli 2019 17:11
Eelmise aasta alguses teatas Tallinna Loomaaed plaanist rajada Eesti ainsale amuuri tiigrile Pootsmanile uus ja avar tiigriorg. Senimaani elas tiiger laohoonest ümber ehitatud puuris kehvades tingimustes. Kas plaan on ikka veel jõus?

Seoses Euroopa Akvaariumide ja Loomaaedade Assotsiatsiooni liigikaitselises paljundusprogrammis osalemisega viidi puhtavereline Pootsman möödunud aasta lõpus Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda. Selle suve alguses oligi põhjust rõõmustada – Pootsmanil sündisid emase tiigri Tanyaga kolm kutsikat. Millal aga Pootsman tagasi Eestisse tuleb?

2018. detsembris, kui tiiger välismaale viidi, lubati ta kahe aasta pärast tagasi tuua, et kiskja saaks hakata loomaaias elama oma uuel alal. Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran kinnitab: "See plaan on jõus." Aastal 2020 peaks Pootsman naasma Eestisse, uude elupaika tiigriorus.

Tiigrioru ehitamist ei suudetud kinni maksta ainult annetustest saadud rahaga ning suurem summa tuleb Tallinna Linnavalitsuselt.

Maran rõhutab siiski, et annetajatest oli palju abi. Tiigrioru ehitusega plaanitakse alustada järgmise aasta teisel poolel.

Samal teemal

Kommentaarid  (15)

Zoo 1. august 2019 14:36
Ytleksin, et imelik kirjutis, et tiiger Poootsman tuuakse tagasi 2020. aastal. Ja ehitamisiega alustatakse 2020. aasta teisel poolel. Imelik!? Kuid ma loodan, et ehitatakse tõepoolest yks korralik Tiigriorg. Mina ei ytleks, et jääkarudele ehitatud uus kodu on huvitav, ilus, suur. Ma lootsin enamat. Ja ausalt üeldes olen aru saanud, et Tiigrioru ehitus juba käib. Ja minu meelest meie annetusrahad hajuvad ka kuhugi... Kas loomaaias on ikka raamatupidamine korras...
kahjutunne 1. august 2019 07:26
Kui õudne, loomakest veetakse trellitatud puuris nagu vangi ja sunnitakse võersil seksima, kus nüüd siis meie loomakaitse on???
Tiit 1. august 2019 10:35
Mida sa hädaldad? Kui loomi niimoodi ei veetaks ja nemad mujal ei seksiks sureksid nad varsti välja.
Lorenz 1. august 2019 11:20
Mine ja too ta siis süles TAllinna
Loomakaitsja 1. august 2019 11:21
Oota, ole oma kodus, ära kuhugile mine. Tuleme sulle järele,. Ära karda.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS