Eesti uudised

Millal jõuab koju tagasi amuuri tiiger Pootsman, kes võõrsil isaks sai? (15)

Madleen Vapper, 31. juuli 2019 17:11
Eesti ainus amuuri tiiger Pootsman Tallinna loomaaias oma vanas laohoonest ümber ehitatud puuris.Foto: Heiko Kruusi / Linnaleht
Eelmise aasta alguses teatas Tallinna Loomaaed plaanist rajada Eesti ainsale amuuri tiigrile Pootsmanile uus ja avar tiigriorg. Senimaani elas tiiger laohoonest ümber ehitatud puuris kehvades tingimustes. Kas plaan on ikka veel jõus?

Seoses Euroopa Akvaariumide ja Loomaaedade Assotsiatsiooni liigikaitselises paljundusprogrammis osalemisega viidi puhtavereline Pootsman möödunud aasta lõpus Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda. Selle suve alguses oligi põhjust rõõmustada – Pootsmanil sündisid emase tiigri Tanyaga kolm kutsikat. Millal aga Pootsman tagasi Eestisse tuleb?

2018. detsembris, kui tiiger välismaale viidi, lubati ta kahe aasta pärast tagasi tuua, et kiskja saaks hakata loomaaias elama oma uuel alal. Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran kinnitab: "See plaan on jõus." Aastal 2020 peaks Pootsman naasma Eestisse, uude elupaika tiigriorus.

Tiigrioru ehitamist ei suudetud kinni maksta ainult annetustest saadud rahaga ning suurem summa tuleb Tallinna Linnavalitsuselt.

Maran rõhutab siiski, et annetajatest oli palju abi. Tiigrioru ehitusega plaanitakse alustada järgmise aasta teisel poolel.

Samal teemal

12.09.2019
Tallinna loomaaed süüdistab Eesti Ekspressi nende halvustamises
30.07.2019
VIDEO | Annely Adermann: olen saate nimel sooritanud isegi benji-hüppe, mida ükski normaalne inimene muidu ei teeks
23.07.2019
VIDEO | Heidy Tamme peatas röögatusega tänavakakluse
14.07.2019
VIDEO | Amani Kiivikas: kui kaotasin oma kalli venna, siis leidsin lohutust trennist ja pühendasin võidu talle

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee