Lugejakiri

Lugejakiri: mootorrattur, kes ajab kõige halvemas mõttes naerma ja ahastama (6)

Ohtuleht.ee, 31. juuli 2019 10:19
Foto: PantherMedia/Scanpix
Kas oled märganud maanteel ja linnatänavatel müriseva motika seljas motomehi (ja naisi), kel uhke ja uljas kaherattaline sõber, kuid turvavarustusse kuuluva riietusega lood palju kehvemad?!

„Ma ise pole küll enam suur kiiruse ja kihutamise fänn, aga suudan samastuda nendega, kes suvel ihkavad vabadust kaherattalisel maailma vallutada. Sa tajud ja koged kaherattalisel kõike hoopis teistmoodi – see on vabastav kulgemine,“ kirjutab Aleks.

„Aga vaadates mootorrattureid, siis teatud osa neist ajab kõige halvemas mõttes naerma ja ahastama. Omast ajast mäletan, et õigel ratturil oli motovarustus rattast kallim. Aga nüüd vaatad tänavale – t-särgid, teksad, topid, nahkjakid. Kellele see näitamine käib? Juba järgmisel nurgal võib mõni auto sind mitte märgata ja oledki põmaki tänaval maas. Ratas kägaras ja elu läinud. Mehed ja naised – palun mõelge! Korralik ja õige rõivastus mootorratturi jaoks tõeline elukindlustus! Poosetamine ja näitamine võib isegi 50 meetrit kestval sõidul saatuslikuks saada,“ rõhutab Aleks.

„Õnneks leidub ka neid, kes oma elust ja tervisest ikka hoolivad. Ja üldse ei taha näpuga viidata tõelisele mootorratturi hingele, kes hoolib endast ja teistest, aga kõik teised nö isehakanud mootorratturid – võtke õppust seni, kuni veel saate.“