Maailm

PÕGENENUD PRUUT: Londonis toimub Dubai šeigi ja tema küüsist plehku pannud printsessi kohtuprotsess (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 30. juuli 2019 21:59
Loodab ennast ja lapsi päästa: printsess Haya (valges) väljub teisipäeval Londoni kohtumajast.Foto: Reuters/Scanpix
Printsess Haya Bint al-Hussein on juba kolmas naine, kes Dubai valitseja õukonnast jalga lasi. Tige šeik, kes on kaks põgeneda üritanud tütart luku taha pannud, nõuab aga naiselt oma lapsi tagasi ega taha, et maailm kuuleks tema vastu esitatud süüdistusi.

Dubai valitseja šeik Mohammed Al Maktoum (70) on üks Araabiamaade mõjukamaid isikuid. Jordaania kuninga poolõest, Suurbritannias kõrge hariduse saanud printsess Hayast (45) sai 2004. aastal Mohammedi kuues ja noorim naine. Ropprikkal šeigil on erinevate naistega 24 last. Kaks neist lastest on saadud Hayaga.

Loodab ennast ja lapsi päästa: printsess Haya väljub teisipäeval Londoni kohtumajast.Foto: Reuters/Scanpix

See polnud aga esimene kord, kui Mohammedi naispere tema vastu mässu tõstab. 2000. aastal lasi tema Inglise mõisast jalga tütar printsess Shamsa. Aasta hiljem leidsid šeigi eriüksuslased põgeniku üles ning mõnevõrra õõvastav on tõsiasi, et sestsaati pole keegi Shamsat avalikkuse ees näinudki...

Esialgu oli printsess Haya oma mehe poolel. Mõned õukonna allikad aga sosistavad, et millalgi eelmisel kuul sai talle teatavaks õige info kasutütre Latifa põgenemise tagamaade ja põhjuste kohta. Uued teadmised aga printsessile kasuks ei tulnud: otsekohe järgnes survestamine šeigilt ja tema lähikondlastelt.

Haya põgenes lastega esialgu Saksamaale, seejärel Suurbritanniasse. Printsess Haya soov on kindlasti lastega Londonisse jääda ning ta kardab oma elu pärast. Suurbritannia jaoks on kuninglik peretüli aga paras diplomaatiline peavalu.

Mohammedi ja Haya kohtusaaga sai Londonis alguse teisipäeval. Haya palus ainuõigust laste eest hoolitsemisel, samuti kaitset sundabielu ja ahistamise eest. Samal ajal nõuab šeik, et lapsed talle tagastataks ning et täpsemaid detaile tema vastu esitatud süüdistuste kohta ei avalikustataks. Viimast soovi kohus täita ei kavatse, teatas kohtunik teisipäeval.

Printsess Haya ja šeik Mohammed 2011. aastal Inglismaad külastamas.Foto: Reuters/Scanpix

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee