Eesti uudised

Presidendi mesilastarud ehitati suuremaks (25)

Siim Randla, 31. juuli 2019 07:35
Foto: Mattias Tammet
Kuna mesilastel on hea korjeaasta, tuli presidendilossi juures asuvad mesitarud suuremaks ehitada ja saaki korjatakse sealt augustis. 

Mesitarusid on kokku kuus: kolm roosiaias ja kolm maja ees. „Tänavu on mesilastel hea aasta, mett on tulemas palju ja mesitarusid on tulnud suuremaks ehitada,“ rääkis mesinik presidendi mesilastarudest. „Meevõtmise aeg jääb sel aastal ilmselt augusti lõppu.“

Samal teemal

Koostöös Eesti mesinike liiduga paigutati 2017. aasta juunis roosiaeda kolm mesilastaru. Varasematel aastatel on sealt välja võetud mitukümmend kilo mett ja teiste seas korjas mett ka president Kersti Kaljulaid. Eelmisel aastal saadi mesitarudest kokku 125,25 kilogrammi mett.

Tarud toodi Kadriorgu selleks, et kõigile, kes mööda jalutavad, meelde tuletada ökosüsteemi olulisust.„Kuna ma eriti suhkrut ei söö, siis mett söön küll päris sageli. Kuid Kadrioru mett ei ole eriti proovinud. Alguses natukene proovisin, siis kui me seda vurritasime, kuid seda ei olnud nii väga palju. See on selline eksklusiivne kingitus ja kõik läks teistele,“ on  president varem öelnud. Tema sõnul on meepurk universaalne asi, mis kulub alati ära ja see meeldib kõikidele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee