Juhtkiri

Juhtkiri | Eurovolinikuks siirduva Kadri Simsoni puhkusereisid tekitavad küsimusi (28)

Ohtuleht.ee, 30. juuli 2019 23:32
Foto: Martin Ahven
Brüsselisse volinikuks soovivale Kadri Simsonile tuli ta elukaaslase, HKScani endise juhi Teet Soormi reisiarvete skandaali lõpplahendus halval ajal. 90 tuhande euro väärtuses juhtkonna perereise oli vormistatud toidumesside külastuseks, mõnest neist reisist võttis osa ka Simson.

Simsonil pole asja ilmsikstulekul jäänud üle muud kui nentida, et arvete vale esitamine on kahetsusväärne ning et temal pole prokuratuuri hinnangul olnud algusest peale sellega kokkupuudet. Juriidiliselt võib see talle prillikivi staatuse küll kindlustada, kuid et poliitikute suhtes kehtivad kõrgemad standardid, siis miks oli tal vaja puhkusereisile siirdudes märkida riigikogust puudumise põhjenduseks konspiratiivselt, et ta on haigestunud? Sellisel käitumisel saab olla vaid üks põhjendus – et tema käest mitte ainult ei küsitaks, miks ta puhkab tööajal, vaid üleüldse jääks kõik reisiga seonduv võimalikult looritatuks. 

Poliitiku jaoks on ülioluline oskus õigete otsuste tegemiseks hammustada läbi toimuva tagamaad, varjatud seosed ja huvigruppide tegelikud taotlused. Seda enam, et Simsoni koduerakonda on saatnud aastate jooksul pidevad ja kurnavad rahaskandaalid, mis pidanuksid ta piisavalt hästi nendel teemadel välja koolitama.

Kuigi Simson on ka öelnud, et ta ei mäleta, millal sai teada puhkusereiside võltsitud arvetest, on raske uskuda, et niivõrd säraval poliitikul on sedavõrd tuhm mälu. Pole just kõige parem visiitkaart, millega Eestist pärit volinikuna Brüsselisse minna, ning hakata seal, kogu ELi ees oma puhkusereiside kohta aru andma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee