Seisukoht

Seisukoht | Sõnavabadus on ka vastutus

Manona Paris, Toidutare.ee peatoimetaja, 30. juuli 2019, 18:49

43 KOMMENTAARI

v
Vaata, Manona!/ 31. juuli 2019, 19:13
Kus see sõnavabadus asub? Ainikene koht on kommentaariumis, kui vägisi oma mõtteid kammitseda! Ainult vähesed ustavad peavoolumeediakangelsed saavad sõna meie meediaväljaannetes. Teistsugust arvamust omavate kodanike kirjutsi ei avaldata kunagi! Kas Te saate sellest aru?
m
31. juuli 2019, 17:26
Manoona Pariis ; kas Te suudaksite mōtestada lahti kolmesōnalise lause ; metafoori, vàga mitmes tähenduses - nii nagu Teie aru saate ja Eesti keelt tunnetate- " tōmba üle jala...." - ( vastuseks vōiks olla isegi pilviku jalg ; pōlvik....) Proovige...Eesti keel on rikas kui seda osata !
i
isasparisel puuduvad igasugused vastutusrakud/ 31. juuli 2019, 15:48
isasparise laused on midagi muud kui objektiivsed ja ...tegelikult jõledad, solvavad ja sõimlevad. täiseti jõleda suuga mehike
a
Arvan, / 31. juuli 2019, 14:35
et nii mõnelegi Eesti Vabariigi praegusele poliitikule tuleb just sellel konkreetsel teemal nii mõndagi seletada, õpetada. Muidugi arvab ka iga tavakodanik kindlalt, et just tema ise teab konkreetselt, mis see sõnavabadus kui niisugune üldse olema peaks, kuid see nagu polekski tähtis. Oma sõna, oma luba. Kuid paljud poliitikud vahutavad suisa lauslollusi, ka kriminaalseid. Just need vajavadki koolipoisilikku õpetamist.
m
Milleks/ 31. juuli 2019, 14:14
kõik see jama. Miks ikka ja jälle lavale ronida? Kui vanemad ei taha teda oma lapsi koolitama, siis nii ongi. Võiks metsa seenele ja marjule minna. Klaarib hästi mõistust ja rahustab - igas mõttes.
m
Mari kodukandist/ 31. juuli 2019, 13:38
Ära tüütab see tants Rita ümber. Rita ei ole üldse see inimene , kes lapsi peaks õpetama. Kas tal on ikka pedagoogi kutse? Tartu Ülikooli ta küll ei lõpetanud. Ajakirjandus võiks seda uurida.
n
Nilbuse levitaja arvab endal veel õiguse olevat...ISE inetusi LASTELE pähe määrimas/ 31. juuli 2019, 13:57
Nus "koolitus" see selline on, kus lastele labaseid, nilbeid INETUSI laulda lubatakse??? Vihastas oma nilbusega inimesed välja ja nüüd veel võtab õiguse süüdistada! Mingi suvaline tädi INETUSI võõraste perede lastele õpetada enda arust siis on tal lubatud??? Haridusminister ja Lastekaitse selts, hakaku selgitama, mis meie lastega lasteaias toimub.
a
Andrus Kuzmin/ 31. juuli 2019, 13:38
h
Hea pealkiri/ 31. juuli 2019, 12:42
Oh kuidas tahaks just nii öelda paarile ministrile,kes ajavad pada suust mitmeid aastaid.

k
31. juuli 2019, 11:24
Kas ka kõik selgeltnägijate koolituse läbi teinud inimesed võivad lasteaias õpetada. Ka nemad on veendunud, et neil on õigus.Liiga kergesti lastakse lastega katsetama.
k
31. juuli 2019, 11:58
kas selgeltnägemist annab siis õppida?
p
31. juuli 2019, 12:08
Praegu on igasugusei nn.õpetajaid ja tean inimest, kes käis valge maagia kursustel.
t
31. juuli 2019, 12:20
Te parem arutlege nende "seksuaalkasvatajate" üle,metafüüsikat see ei puuduta otseselt küll aga on jällegi teemaks komberuumis olev agressiivsus.
s
sõna on vaba/ 31. juuli 2019, 10:12
Kehtib ka presidendi puhul eriti võimsalt.
m
31. juuli 2019, 10:00
Mille alusel Rita arvab, et lõplik tõde kuulub temale? Lastevanematega ei olegi vaja arvestada?
k
kommentaaride kustutamisega tehti kommenteerijatest orjad, sest ei lasta vastutada/ 31. juuli 2019, 09:48
[ ohtuleht.ee/972152 Manona Paris, 30. juuli 2019 NETISÕIMU OHVER RITA HOLM: paljudel inimestel on tekkinud täielik karistamatuse tunne, et kirjutada võib mis tahes inetusi .. Vaba inimese sõnavabadus sisaldab ka sõnavastutust, vaid orjal pole seda. .. ] Manona artikli juures oli u 90 kommentaari,siis need tunni pärast kustutati ja kommenteerimine keelati. Sünteesime siis sellest Manona väitest ja eemaldamisest ja sellest,et "sõna on vaba" et teist tehti orjad,sest te eneseväljendus kustutati.. Üldiselt. Manona on toidutare peatoimetaja. Jääge ikka enda spetsiifika juurde! Toiduretseptid jne
m
muie/ 31. juuli 2019, 10:19
Juhtusin nii poolkogemata nägema seda kommentaariumi.Väga tabav väljend-eritistetops.
e
eritis kehast on normaalne füsioloogilise elutegevuse tulemus, mida ei maksa häbeneda/ 31. juuli 2019, 11:53
Et maailmas on olemas arvamused-kommentaarid ja töökohad-ametid.. Et on olemas kellegi hinnagul vähemväärtuslikumad arvamusavaldused mida võib kustutada ja kaotada.. Et on olemas vähem tasustatavad ametid kus makstakse vähemväärtuslikumat palka (kollase meedia ajakirjanik), mistõttu need töökohad võiks kustutada ja kaotada.. P.S. eritis kehast on normaalne füsioloogilise elutegevuse tulemus, mida ei maksa häbeneda. Minu arvates WC-potil on väga auväärne ja keskne funktsioon meie tsivilisatsioonis. Seega ei saa aru Manona halvustavat suhtumist mõistesse "eritistetops". WC'de kasutuselvõtt pa
m
Mis te arvate -/ 31. juuli 2019, 09:23
kui kommentaarid selle teise loo juurest ära korjate, et siis muutub kõik toredaks. Arusaadav on inimese vajadus elatist teenida. Väga hea, kui hobi ja töö saab ühildada - kes maalib või tikib, kasvatab lilli, koeri või hobuseid, kirjutab luuletusi. Kõiki "hobisid" aga, mis mõnedele inimestele meeldivad, ei tolereerita kaaskodanike poolt. Mõningatega tegelemise eest pannakse lausa vangi. Peaaegu igal alal saab oma huvisid koolitustega edasi arendada - see on isiklik valik. Hakata ise koolitajaks? Vaid siis, kui on huvitatud isikuid. Edasi mõelge ise...
m
muie/ 31. juuli 2019, 08:47
Sõna on küll vaba vaid hoopis väljendus vabadus tähendab vastutust.Muide need kes väitsid et see "seksuaalkasvataja" sooritas poolpornograafilise käigu,ei eksinudki kuigi palju.

h
huvitav/ 31. juuli 2019, 08:43
Miks näiteks Marylini või Evelini pole vastutusele võetud kolmandate isikute delikaatsete isikuandmete korduva avaldamise eest! Hea küll, need inimesed ei ole teda kohtusse kaevanud, aga kuhu jääb ajakirjanduse vastutus? - Miks nad pakuvad tall jätkuvalt tribüüni kuritegevuseks? Rääkimata inimlikust vastutusest, et need "kirjaneitsid" müüvad enda lähedasi inimesi - täiesti väärastunud.
s
31. juuli 2019, 08:38
Suurem osa inimesi avaldas siiski , et neile ei meeldinud selline kasvatus. Inimestel on ju mure laste pärast.Pr.Rita ei tohi oma õigekspidamist teistele peale suruda.Lapsed võivad saada hingetrauma.
k
küsiks/ 31. juuli 2019, 12:42
Mis täpselt on vale selles, et lastele õpetatakse, et poisid ja tüdrukud on erinevad füüsiliselt. Et see, mis on püksis, väärib austust. Teiste oma ei näpita ja kui keegi sinu oma tahab puutuda, siis see on vale. Arvestades pedofiilide hulka ja haiglast huvi, on täiesti õige, et laps oskab reageerida, kui keegi püüab teda ära kasutada. Et laps saab aru, et neist teemadest võib ka rääkida ja abi paluda, kui keegi on temaga vääriti käitunud.
a
arvamus/ 3. august 2019, 00:20
Mind huvitab üks küsimus.Kuidas küll nendest lastest, kes aastatuhandeid tagasi on üles kasvanud ilma sellise koolitajata, kuidas nendest on saanud inimesed ja nüüd äkki ei oska ükski lapsevanem enam oma lapsi kasvatada, ei õpetada ilma mingisuguse "tussulaulikuta"? Igal ajastul on olnud oma head ja vead ja kestavad ka edasi vaatamata igasugustela õpetustele. Muidugi, kui on olemas selline kool, kus koolitatakse selliseidõpetajaid, isegi siis peaks ikka vanematega nõu pidama, kes soovib sellist koolitust oma 2 - 3 aastasele lapsele.
n
31. juuli 2019, 08:37
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
k
Kaabudega varjatakse kõmisevat õõnespuitu?/ 31. juuli 2019, 09:30
Erinevalt ekre kaabudest President ka vastutab oma sõnade eest.
m
Meenutaks/ 31. juuli 2019, 10:13
Presidendi pusa sõnum kaitses otseselt Lobjaka õigust ekrelasi saastaks kutsuda ja Kiisleri õigust ropendada “ära ime ka Helmel, Sveta”. Siis oli õigus selliseid asju öelda kõige püham inimõigus, vastutusest polnud juttu
m
muie/ 31. juuli 2019, 12:10
Jätke jama oma pusade ja käputamistega,nõdrameelsed.
v
vastu uss/ 31. juuli 2019, 08:34
njaa dress inimene seda väidet ei tea ega tunne kui no juht saab pea üldriikliku indulgentsi siis teistele nuga neeru
e
Ema ja vanaema/ 31. juuli 2019, 08:32
Eks meie Põhiseaduse, Perekonnaseaduse, Lastekaitseseaduse alusel tuleb vastutuse võtmine selgeks teha, kes ikkagi võimaldab meie lastele lasteaias räigelt nilbeid laule "õpetada"......"koolituse" sildi all. Sõnavabaduse "sildi all" ja "koolituse sildi! all...... KES kaitseb lõppude lõpuks mu last või lapselast lasteaias KUI mind ei ole nägemas ega kuulmas, mis seal toimub???
s
See/ 31. juuli 2019, 08:31
See laste seksistlik hullutamine on tõesti läinud üle igasuguse piiri, kui lasteaialastele juba lollakaid lorilaulusid õpetatakse. Antud küsimuses võiks Haridusministeerium sõna võtta ja mingisugusedki reeglid ja karistusedki paika panna. Ka ajakirjanikud võiksid vähe aktiivsemad olla ja ministriga antud teemal pikema intervjuu teha.
k
keegi/ 31. juuli 2019, 08:31
Mida,mida--KALA MÄDANEB PEAST.Kuidas riigiisad ees,nii ka tavainimesd järel,ega nendel olegi kusagil sõna võtta,kui kommides.
o
oehh/ 31. juuli 2019, 08:23
Ajakirjanikud ei saa vist siiani aru, et see keiss puudutab neid veel rohkem. Lahendusest sõltub, kuidas hakkavad oma kaebusi ajakirjanike vastu esitama persoonid, keda on puudutatud nende lugudes.

n
nonoh/ 31. juuli 2019, 08:05
kõige kohta peab luba küsima. Aga kellelt sai see "pedagoog" loa oma tarkusi levitada lasteasutuses? Kas lapsevanematelt? Võibolla küsisid lasteasutuse töötajad nõu lapsevanematelt? Lorilaule on Eestis alati lauldud, aga kas maksab sellega alustada lasteaiast? Ehk oleks pidanud enne lapsevanemad laululood ära kuulama ja siis otsustama. kas laps sel päeval lasteaeda läheb või saab puhkepäeva? Aga lapsed on lapsed, mida neist ikka hoolida?
l
Lorenz/ 31. juuli 2019, 07:42
Tarandi sarnastele tüüpidele oleks Holmi juhtumi positiivne areng suurepärane teenimise võimalus. Palka endale täiskohaga advokaat ning IT häkker ja avalda ükskõik milline arvamuslugu, ükskõik millises meediaväljaandes. Hea kui seda õnnestuks ka võimalikult palju FB s jagada... Ja asu arveid välja trükkima. Kui ei saa kommenteerija käest, siis küsi sellelt, kes kommenteerimist lubas, võimaldas. See äriplaan peaks toimima ja lollidelt tulekski raha ära võtta. Edu arukatele!
k
KAPO/ 31. juuli 2019, 07:10
Vaatame mis siis saab kui nokuHolm kohtult litaka saab ja hoopis ise peab maksma inimeste kohtukulud omast taskust. Siis on see õpetus temasugustele provokaatoritele, et ventilasatorisse visatud fekaal lendab talle endale näkku.
ö
31. juuli 2019, 06:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele.
l
Lorenz/ 31. juuli 2019, 07:33
Hästi öeldud! Parised saadavad sinu suurepärase ja sisuka sõnumi eest nüüd sulle 2000 eurise arve . Püüa hiljem kohtus tõestada, et nad pole ajakirjanikud ja kinnitada kelle kakat , kunas ja kelle konkreetse isiku pihta loopisid. Lisaks arvele saad ka kohtukulusid tasuda. Palju õnne, jätka samas vaimus!
t
Tim/ 31. juuli 2019, 01:32
Sõna on vaba(ka teod) ja ilma vastutuseta ainult liberaal demokraatidel teistel on sõna on aga mitte vaba ja koos vastutusega.
t
Topeltstandardid ju/ 31. juuli 2019, 01:19
Kuulge aga kui Lobjakas ja Kiisler solvavaid väljendeid kasutasid oli see küll sõnavabadus, seakisa taevani ja presidendi pusa sõnum. Aga lasteaialaste seksiõpetaja puhul samasuguste väljendite kasutamine on kuritöö

s
See inimene vajab/ 30. juuli 2019, 19:56
p
päris naljakas/ 30. juuli 2019, 19:41
Varrokene nutab nüüd ajakirjanduses, kuidas temalt solvamise eest raha nõutakse Ja tegi vabatahtlikult Tarandile suure annetuse.
t
Teadja/ 31. juuli 2019, 07:48
Objektiivi lugejad lubasid varro metsa viia, puu külge köita ja seal taha keerata, kuna tüüp pani nende raha tuuri ja veel kellele. Papp oli mõeldud provokaatori peksjatele tänutäheks, mitte provokatorile. Jumala valesse kohta läks raha ja nüüd pannakse talle ka valesse kohta...
õ
Õhtulehe kommenteerimispoliitika/ 31. juuli 2019, 09:37
Huvitav, et sellised kommentaarid taha keeramisest on sobivad aga asja kohta ilma solvanguteta kirjutatud kommentaarid ei ilmu. Huvitav, kes muudab kommentaariumi p.seinaks? Äkki moderaatorid?
t
Teadja/ 31. juuli 2019, 10:55
Taha keeramine on aktsepteeritud moderaator-roboti jaoks. Seda pole veel teiste roppustega , mida /Õhtulehe kommenteerimispoliitika/ kasutas võrdsustatud. Ennem leiad hooramajast hingehoidu, kui siis kommentaariumist arukat diskusiooni. Reealse p.seina pealt saab ka arukamaid mõttekilde.
p
plaaster/ 30. juuli 2019, 19:22
Õigus, kuid vastutus olgu vastastikune! Rõhk sõnakasutusel! Ei õigusta, kuid,millest tegelikult alguse kõik sai!?Kopeerin tsitaadid arvamusloost: "Eriala on Eestis tõesti täiesti uus ja selle ala spetsialiste siin ei koolitata". "Seksuaalkasvatus alaku lasteaias". Mida üks tavaline lapsevanem nüüd mõtlema peaks?Pealtnägijas oli seksikasvatust täpsustatud, kuid arvamuslugu jättis õhku palju küsimusi. Mina soovin küsida, et millistes Soome lasteaedades muideks antakse seksiõpetust? Soomes viiakse läbi sadu uurimustöid, analüüsitakse. Erinevad kultuurid jne. Teema on tabu.
l
lapsevanem/ 30. juuli 2019, 21:35
Soome lasteaedades ei antagi seksiõpetust, sest lapsed on veel väikesed selleks.

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee