Foto: morobell.ee
Ohtuleht.ee 2. august 2019 21:10
Venemaa Kaliningradi kohus lubas mais kinni peetud kalalaeva Roxen eestlasest kapteni allkirja vastu juuli lõpus koduarestist vabadusse ja võis Venemaalt lahkuda. Reedel kinnitas välisministeerium, et kapten sai võimaluse riigist pääsemiseks ning alustas teed Eestisse. 

„Eesti kodanikust kaptenil on võimalik Venemaalt lahkuda, ent ta peab Kaliningradi oblastisse kohtupidamisele naasma," kinnitas kapteni advokaat Igor Voskoboinik Interfaxi vahendusel juuli viimasel päeval kapten Kimmeli tõkendi muutmist. 

Välisministeerium kinnitas reedel ERR-i uudisteportaalile, et tõkendi muutmine tähendabki seda, et kapten saab Venemaalt lahkuda, kuid ta peab teatud kuupäevadel ilmuma kohale uurija juurde või kohtusse. Ametkond lisas, et kapten alustas ka teed Eestisse.

Järgmine kohtuistung toimub augustis, kapten Kimmeli vastu algatatud kriminaalasja uurimist pikendatakse 22. septembrini.

"Kapten kavatseb Venemaalt lahkuda. Praegu on tal raha otsa saanud, ta ei saa Kaliningradis palka ja tema tervis on märkimisväärselt halvenenud, seda kinnitavad ka arstide arvamused. Kuid ta naaseb kindlasti kohtusse," lisas advokaat 30. juulil. 

Venemaa pidas Soome lipu all sõitva kalalaeva Roxen kinni maikuus. Väidetavalt püüdis laev ebaseaduslikult kala Venemaa majandusvööndis. 

Roxeni kapteni sõnul kaldus laev navigatsioonivea tõttu õigelt kursilt kõrvale ja sattus Venemaa majandusvööndisse. Roxen on registreeritud Soomes, kuid selle meeskond koosnes neljast Eesti mehest.

Kaliningradi oblasti prokuratuur esitas laeva Roxen kaptenile tsiviilhagi ebaseadusliku kalapüügiga seotud kahjude hüvitamiseks ligi 50 miljoni rubla ulatuses.

Laev ja meeskond saadeti pärast tagatisraha, mille summa oli 720 000 eurot,  tagasi koju. 

Laev kuulub ettevõttele Morobell.

Samal teemal

Kommentaarid  (27)

4. august 2019 23:02
Pauluse kiri Tiitusele 2:11 Jah, Jumala arm on ilmunud päästvana kõigile inimestele 12 ja kasvatab meid, et me, öeldes lahti jumalakartmatusest ja ilmalikest himudest, elaksime praegusel ajal mõõdukalt ja õiglaselt ja jumalakartlikult, 13 oodates õndsa lootuse täitumist ning suure Jumala ja meie Päästja Jeesuse Kristuse kirkuse ilmumist. 14 Tema on loovutanud iseenda meie eest, et meid lunastada kõigest ülekohtust ja puhastada endale pärisrahvaks, innukaks headele tegudele. https://www.tv7.ee/vod/player/68052/?fbclid=IwAR1iVIZOCqdZbVokv7bgvDzDx6ekK_eVlWIV3h8VK6w_162uipyajs3MjhE
Kapten 3. august 2019 21:45
Isamaa kaitseb oma kangelasi, arvan, et veeteede amet ei võta asja isegi arutlusele,omasid tuleb kaitsta.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS