Eesti uudised

KÜMME AASTAT LUBADUSI: linnahalli renoveerimisega hakatakse alati pihta varsti-varsti! (17)

Viljar Voog, 30. juuli 2019 11:11
Linnahalli renoveerimisel on olnud ohtralt katteta lubadusi. Nüüd plaanib valitsus sinna panustada 40 miljonit eurot. Aga sama lubas ka eelmine valitsus.Foto: Priit Simson / Ekspress Meedia

Kui Tallinn kunagi valmis saab, ujutab Ülemiste Vanake linna üle. Vanakesel on ka noorem sugulane, Põhja-Tallinna Poisike, kes ootab kangesti linnahalli renoveerimist, et siis selle tähistamiseks Tallinna lahte paisutada. Ootab ja ootab, juba üle kümne aasta. Kuid linnaisade ja riigijuhtide lubadused lähevad ikka ja jälle vett vedama.

Praegune valitsuskoalitsioon on nelja aasta plaanis markeerinud 40 miljonit eurot, et lagunevast linnahallist saaks moodne kultuuri- ja konverentsikeskus. Mõte on ilus, aga enamasti kipuvad sellised projektid ainult mõtte tasemele ka jääma, nagu linnahalli lähiminevik näitab.

V. I. Lenini nimeline Tallinna Kultuuri- ja Spordipalee valmis 1980. aasta Moskva olümpiamängudeks ning järgnevad aastakümned tõid sinna nii suuri estraaditähti kui ka vähemalt ühe vürtsitüdruku (Mel C aastal 2001), erinevatest teatrietendustest ja konverentsidest rääkimata. Ajahammas järas aga linnahalli armutult, selle paekivifassaad muudkui lagunes, sisu amortiseerus ja nõnda tuli lõpuks uksed sulgeda. 2009 lõpetas tegevuse jäähall, 2010 kontserdisaal.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

08.11.2019
Rahandusminister Helme linnahalli ooperisaali rajamise plaani ei toeta
03.10.2019
Linnahalli võib tulla ooperiteater
29.07.2019
LINNAHALLI ARHITEKT RAINE KARP: kui midagi maha ei lammutata, on linn õige pea risu täis
21.06.2019
Nolani filmis osaleja: lõpuks pole enam vahet, kas Pattinson või mõni kuulsus kohapeale tuleb, kõigil on kopp ees

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee