Eesti uudised

TOHOH! Kalamajas on nähtud liikumas pesukaru (19)

Toimetas Hindrek Pärg, 29. juuli 2019, 23:08
Foto: Teet Malsroos
Tallinna Kalamaja piirkonnas on viimastel nädalatel nähtud liikumas pesukaru, keda siiani teadaolevalt Eesti looduses ei esine. 

"Nähtud Suur-Patarei alguses pesukaru, kas on kellegi juurest plehku pannud?" kirjutas üks Kalamaja kodanik kohalikku Facebooki gruppi. Kommentaaridest tuleb välja, et looma on näinud ka teised elanikud nädal varem. 

Tallinna loomaaia direktori Tiit Marani sõnul võis Kalamajas nähtud loom pesukaru olla küll, ent pigem oli tegemist mõne hulkuma läinud lemmikuga, vahendab "Aktuaalset kaamerat" ERR-i uudisteportaal

"Teoreetiliselt see võimalus on olemas, aga ma ei usu kindlasti, et ta nüüd loodusest on tulnud siia Kalamajasse, esimene kord siin Kalamajas teeme ta kindlaks," sõnas Maran.

Praegu Eesti looduses pesukarusid teadaolevalt ei ole. Küll aga on nad jõudnud Leetu ning on tõenäoline, et nad ühel hetkel ka Eestisse jõuavad.

"Nad on suhteliselt kiired paljunejad, aga ma usun, et meie talved siiani on veel küllalt jahedad, et meie talved paneksid nende arvukusele küllaltki kiiresti piiri peale," ütles Maran.

19 KOMMENTAARI

s
seeb 1. august 2019, 13:43
Pesumajas on nähtud liikumas kalakaru!...
h
Hmm 30. juuli 2019, 20:44
Hmm. Meie talved on jahedad... Pesukarud elavad vabas looduses näiteks Minnesotas ja Wisconsinis, kus talved on Eestiga võrreldes tunduvalt jahedamad.
Loe kõiki (19)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee