Eesti uudised

KAEVURITE SURM: prokurör vaidlustas kaevanduse töötajate õigeksmõistmise (6)

Siim Randla, 30. juuli 2019 07:24
Foto: Aldo Luud
Prokuratuur vaidlustas Enefit Kaevandused ASi ja tema kahe töötaja õigeksmõistmise seoses kahe kaevuri surmaga lõppenud tööõnnetuses ja riigikohus otsustab, kas asja hakatakse menetlema või mitte.

Tartu ringkonnakohus ei rahuldanud prokuröri kaebust ja jättis Viru maakohtu õigeksmõistva otsuse muutmata. Prokurör esitas Enefit Kaevandused ASile ja tema kahele töötajale süüdistuse tegevusetuse tõttu ja ettevaatamatusest kahe töötaja surma põhjustamises nende töökohal. Prokurör taotles Enefit Kaevandused ASile 8 000 002 euro suurust rahalist karistust ning kahele vastutavale töötajale tingimisi vangistust – kaks aastat kolmeaastase katseajaga, kirjutas ERR.

Süüdistuse järgi hukkusid 2015. aasta 29. jaanuaril kaks töötajat šurfi läbindamisel. Surma põhjusena tuvastas ekspert šurfis [kaeveõõnes] äkki tekkinud tugeva tundmatu gaasi või auru, mida ei õnnestunud vahetult pärast õnnetusjuhtumit ega ka järgnevas kohtueelses kriminaalmenetluses kindlaks teha.

Ringkonnakohus leidis õigeksmõistvas otsuses erinevalt prokurörist, et maakohus ei ole tõendeid hinnanud valikuliselt, vaid on andnud neille omapoolse põhjaliku, piisava ning mõistetava hinnangu.

Prokurör on esitanud Tartu ringkonnakohtu otsusele riigikohtule kassatsioonkaebuse. 

Samal teemal

20.10.2019
Riigikohus ei aruta: kaevurite surmajuhtumis jäid töötajad õigeks
23.04.2019
Eesti Energia õlitehase töötaja suri raske tööõnnetuse tagajärjel
22.03.2019
MÜSTIKA: kas Eesti Energia kaevurite ametiühingu juhti üritati firmapeol mürgitada?