Krimi

VALEHÄIRE: purjus mees väitis politseile, et Balti jaamas tulistati (2)

Ohtuleht.ee, 29. juuli 2019, 12:27
Foto: Teet Malsroos
Pühapäeva ööl vastu esmaspäeva kella poole ühe paiku teatas meesterahvas häirekeskusele, et teda tulistati Balti jaama lähedal.

Sündmuskohale reageeris neli politseipatrulli, lisaks kiirabi. Koha pealt leiti alkoholijoobes 48-aastane mees, kellelt ühtegi laskevigastust ei leitud. Samuti ei olnud tulistamist kuulnud lähedal asunud inimesed. Politseinikud pidasid 48-aastase mehe väärteokorras kinni ning ta seisis täna kohtu ees kahtlustatuna eritalituste vales väljakutsumises. Kohus mõistis mehele karistuseks viis päeva aresti.

„Kuna tegemist oli asotsiaalse eluviisiga mehega, taotlesime tema karistuseks rahatrahvi asemel arestipäevi. Mees ei osanud hädaabikõne tegemist adekvaatselt põhjendada, kuna tegi seda alkoholijoobes olles,“ rääkis Kesklinna jaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko. „Relvaga seotud sündmused võivad ohustada paljude inimeste turvalisust, seetõttu reageerivad operatiivteenistused sellistele väljakutsetele alati väga tõsiselt. Üleüldse võtab valeväljakutsetele reageerimine operatiivteenistustelt võimaluse aidata kedagi, kes päriselt abi vajab.“

Käesoleval aastal on Eestis valeväljakutseid tehtud 116 korral. Seadus lubab valeväljakutse eest karistada arestiga või kuni 1200 euro suuruse trahviga ning tavaliseks karistuseks ongi trahv. Seitsmel korral on aga valeväljakutse tegijat karistatud arestiga.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee