Eesti uudised

President Kaljulaid osales Tour de France’i rahvasõidul oma kuludega (194)

Madleen Vapper, 29. juuli 2019 11:19
Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
Kuigi president on alati oma riigi esindusnägu, siis maailma kuulsaimal rattaspordivõistlusel Tour de France'il osales Kersti Kaljulaid vabast ajast ja oma kuludega.

Riigipeal ei olnud Prantsusmaa reisi käigus ühtegi töökohtumist ning seega tasus ta oma piletite, majutuse ja toitlustuse eest ise, kinnitas presidendi kommunikatsiooninõunik Taavi Linnamäe Õhtulehele. Kuna tegemist polnud tööreisiga, siis riigikantseleist keegi teda saatmas ei olnud.

Samal teemal

Eesti president Kersti Kaljulaid tegi ajalugu, kui osales esimese riigipeana Tour de France'i rahvasõidul, kuna  selle 26aastase ajaloo jooksul pole ükski riigipea varem isegi starti tulnud, rääkimata lõpetamisest. 

Selleaastane rahvasõit oli küll üks aegade lühemaid, kuid selle eest ränkraskete tõusudega. 20. etapi pikkuseks oli vaid 135 km, kuid finišijoon oli ajaloo kõrgeimas punktis, Val Thorensi mäe tipus, 2365 meetri kõrgusel merepinnast.

Nagu ikka, olid stardis suures osas mehed, lausa 93% ulatuses. Kaljulaid jõudis finišisse ajaga 8:54.04, kuid polnud kaugeltki ainus eestlane, kes sõidul osales. Eesti oli esindatuse poolest lausa neljas. Kokku startis 16 000 ratturit.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee