Eesti uudised

RÄÄGI OMETI! Õpetajate perekond koolikiusust: millest on abi ja mis valab õli tulle? (50)

Johanna-Kadri Kuusk, 2. august 2019, 21:05
Õpetajate perekond: (üleval) Ülle ja Riho Uulma, (all) Triin Suurküla koos vennalaste Kaisa ja Oliveriga.Foto: Robin Roots

Nõmme gümnaasiumi direktor Riho Uulma tunnistab, et paljud lapsevanemad kurdavad koolikiusamisest sõpradele, postitavad sellest sotsiaalmeediasse ja kaebavad haridusametile. Kiusumurest ei proovitagi oma lapse õpetajaile rääkida. Sama kinnitavad Riho õpetajatest perekonnaliikmed.

Jakob Westholmi gümnaasiumi eesti keele ja kirjanduse õpetaja Ülle Uulma on 37 aastat noortele haridust jaganud, tema abikaasal ja praegusel Nõmme Gümnaasiumi direktoril Riho Uulmal on seljataga  39 aastat kestnud karjäär. Nende tütrel Triin Suurkülal on õpetajastaaži 13 aastat ja ta on praegu Tallinna Euroopa koolis kunstiõpetaja. Nad räägivad, kuidas koolikiusamise vastu võidelda.

Triin töötab eri vanuses lastega 1.–12. klassini. Tema sõnul on üldjuhul kõik valmis oma muredest rääkima. „Olen näinud ka lapsi, kes ei räägi midagi, aga siis tuleb välja, et kodus on mingi jama. Sellepärast ongi vahel hirmsam, kui laps ei räägi,“ ütleb Triin. Tema meelest võiks õpetaja olla lapse jaoks olemas ka siis, kui kõik on korras, rääkides kas või ilmast või kuulates, kuidas õpilane nädalavahetuse veetis.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

25. juuli 2019, 12:57
LASTE DEPRESSIIVSUS KASVAB: mida vanemaks nad saavad, seda kehvemini end tunnevad
22. juuli 2019, 20:35
Mida saab täiskasvanu teha, et lapse koolikiusamine lõpeks?
18. juuli 2019, 14:00
Koolikiusamise käes kannatanud poja ema: ühel päeval leidsin lapse kotist kööginoa. Ta ütles, et see on selleks, et end vajadusel kaitsta...

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee