Seisukoht

Seisukoht | Mürareostajad rannas (2)

Elis Kusma, toimetaja, 28. juuli 2019, 18:51
Foto: Pixabay
Vähe sellest, et tekkinud on tüütu komme lasta ümberkaudsetel tänavatel või ühistranspordis osa saada oma suurepärasest muusikavalikust, lastes sel kõlada plärisevast telefonikõlarist, pole kärast pääsu ka seal, kuhu minnaksegi tavaliselt vaikust otsima: näiteks rannas.

Kuumadel suvepäevadel Eesti rahvaarv justkui mitmekordistuks, sest publikut jätkub mitte üksnes kümnetele Eesti eri paigus toimuvatele festivalidele, vaid rannadki saavad suvitajaid tihedalt täis pikitud. Kahjuks kuulub kaasaskantav kõlar nii mõnegi seltskonna rannavarustusse sama kindlalt kui promilliga jahutav jook ning kui lähestikku satuvad kaks või rohkem samasugust kooslust, siis võidab see, kelle muusikamängija kõvema volüümi välja võtab. Privaatsema koha leidmine on vähemalt Tallinna lähistel populaarsemates randades aga samaväärne ülesanne sõnajalaõie otsingutega jaaniööl.

Muidugi, üksiku virin trendi ei väära. Seni, kuni vaikuseigatsejatele pole eraldatud eraldi rannariba, nagu näiteks neile, keda kammitsevad hoopis riided, ei jäägi muud üle, kui randa mürasummutavad kõrvaklapid kaasa haarata ja enda valitud muusikal end puhkuselainele kanda lasta. Ikka parem, kui aasta ilusaim aeg nelja seina vahel mööda saata.

2 KOMMENTAARI

v
viisakas 29. juuli 2019, 13:47
...mürareostus pole ainult artikli kirjutaja üksikprobleem, vaid mürareostusest on kujunenud (kujunemas?) trend. Mobiiliplärinad ühistranspordis; vali...
(loe edasi)
M
. 29. juuli 2019, 08:46
Mürareostus on ka paljudes töökohtades. Hea küll--industriaalne foonimüra--see on paratamatu. Selle vastu aitavad summutavad kõrvaklapid. Aga siis mit...
(loe edasi)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee