Üritusele tulekuks tuleb valmistuda, vesi kaasa ja õpetused läbi lugeda https://naistekas.delfi.ee/suhted/seks/seks-autos-kuidas-teha-seda-nii-et-teile-molemale-sellest-suureparane-malestus-jaaks?id=86938449
Festivali tõttu veepuuduse kompenseerimiseks kulukat lisa pumbajaama rajada pole mõtet. 9 kuud aastas on Võsu tagasihoidliku veetarbimisega väikeasula ja ainult suveperioodil liigub seal kandis rahvas. Tegelikult võiks festivalide ja suurte rahvamassidega pidude korraldajatelt kasseerida veemaksu, millega võiks suveperioodil kompenseerida ülemäärast veekulu. Vanasti suvitasin Võsul ise pea igal aastal ja veepuudust küll ei tundnud, vähemalt meie suvituskohas (maja asub jõe kaldal).
ei peagi ehitama - on võimalik tellida kohapeale vastavad veemahutid (eri suuruses tsisternid vms.), seda teenust pakub ka Tallinna Vesi. Elementaarne!
https://tallinnavesi.ee/wp-content/uploads/2019/07/2019_Lisateenuste-hinnakiri_25.07.pdf - seal näha, missuguses hinnaklassis on veemahutite tellimine - täiesti naeruväärne, missuguste summadega koonerdati kohalike elanike veevarustuse arvelt! Kohalikud võiksid vastavad ametimehed nüüd kohtusse anda ning valurahasid nõuda. Praeguste ilmadega jätta inimesed pea olematu etteteatamisega veest ilma, on kurjast!
Kuidas inimesed saavad töötada kohtadel, mis vajavad arvutamist ja tarbimisest arusaamist. See ei osanud arvestada, ei ole mingi õigustus. Kui ei oska, järelikult teed valet tööd. Sellepärast on vaja oskusi, et oskaks. Kui ei oska, ära võta tööle või ära mine tööle sinna kus on vaja oskusi. Omanda need oskused ikkagi koolis, mitte praktikas. Teiste inimeste eluga ohtupanemine ei ole kuidagi õigustatud oskamatusega. Jah veepuudus kuumal ilmal on tervise ohtupanemine, mitte ebamugavus.
Võsul (vallas ja allasutustes) on alates taasiseseisvumisest tööl olnud ainult ühed lontkõrvad, kes tööd ei oska ega tahagi teha. Selle õnnetu pumbajaama üks autoreid on ju endine vallavanem Naan, kelle alluvusse nüüd abivallavanemana jälle see veevärk läheb. Inimesed peaksid ikka aru saama, et vald ei ole ainult mõnus koht kus palka vastu võtta, vallainimeste eest peab ka hoolitsema, selle eest teile palka makstaksegi. Või ei?
''Sellega pidi kohalik arvestama, et paar tundi ei ole vett.'' See lause justkui eeldab, et vald teadis seda korraldajate kaudu juba ette ning oli valla kasutuses olevate kanalite kaudu elanikkonda ka varakult teavitanud. Kas oli? Valla normaalne vee tarbimise hulk (ka puhkepäevadel) on ju teada. Lihtsalt bussipeatuse kuulutuste pealt, et meil tuleb suur pidu, ei oska keegi siiski ohtu ette näha. Aga ilmselt, et mitte paanikat ja pahameelt ette tekitada, ei teavitatud.
See näitab vallavanema hoolimatust vallaelanike suhtes, või saamatust, või koguni lubati talle mingit noosi. Selline vallavanem ei kõlba kuhugi. Maha!!!
No kust see vallavanem seda vett peab võtma kui kaevust ei tule? Üritus tähendab sissetulekuid, ürituse ärajätmine aga väljaminekuid. Ei ole nii lihtne ära jätta et kuskil mingi lumehelbeke saaks 24/7 pead pesta.
üldiselt on nii, et pikemateks planeeritud katkestusteks tuuakse vesi paakidega kohale. Muidugi on see tasuline. Et pidutsejate jaoks tarbitakse ära kohalike vesi, neile neid lisakulusid kompenseerimata, on tänapäeval kuritegelik! Ehk siis puhas ahnus ja korraldamatus! Kui kohalik veevärk ei võimalda suurt lisatarbimist, peavad just lisatarbijad saama selle vajaliku vee teistmoodi. Tallinna Vesi pakub joogivee paakide rentimist, kodulehel täpsemalt.