Maailm

FOTOD JA VIDEO | Venemaal vahistati üle 300 opositsionääri (66)

Toimetas Viljar Voog, 27. juuli 2019 15:49
Meeleavaldused Moskvas.Foto: Aleksander Zemlianitšenko/AP/Scanpix
Moskvas on septembris ees ootamas kohalikud valimised ja ametivõimud on juba andnud märku, et mõningatel ebasobivatel kandidaatidel ei lubata seal osaleda – väidetakse, et nende valimistele pääsemiseks kogutud allkirjad on võltsitud. Opositsioonimeelsed inimesed tulid selle peale tänavaile ning paljude jaoks neist lõppeb päev trellide taga.

„Uurijad korraldasid mu kodus reidi, võtsid ära mu arvutid ja telefoni. Nad tahavad takistada meil tänavaile tulemast,“ ütles EuroNewsile üks meeleavalduse eestvedajaid Dmitri Gudkov, kes oli üpris veendunud, et tema kuulub lõpuks vahistatute hulka. „Me tahame osaleda poliitlises elus ja valimistel. Tahame olla seaduslikul tasemel, kuid nad on meid sealt tõrjunud. Kui me ei saa osaleda valimisvõitluses, oleme tänavail,“ lisas Godkov.

Venemaa ilmselt kuulsaim opositsionäär Aleksei Navalõi pisteti ebaseaduslikele meeleavaldustele õhutamise eest kolmapäeval kuuks ajaks pokri. OVD-Info väidab, et kokku on protestiaktsiooniga seotult kinni peetud juva 317 inimest. Iga tunniga lisandub sinna nimekirja inimesi paarituhandepäisest meeleavaldajate massist.

Vaatamata ohule vangimajja sattuda, kutsub Godkov siiski inimesi üles endaga liituma: „Tulge välja tänavaile, lahkuge oma mugavalt diivanilt, sest see diivan on ühtlasi teie kirst.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee