Maailm

Trump on Macroni peale marus ja kuulutas, et Ameerika veinid on ilusamad kui Prantsuse omad (44)

Toimetas Viljar Voog, 27. juuli 2019, 11:18
Emmanuel Macron ja Donald TrumpFoto: Stefan Rousseau/EPA/Scanpix
Prantsusmaa parlament otsustas neljapäeval, et riik hakkab nõudma digiteenuseid pakkuvatelt firmadelt nagu Apple või Google, kelle peakontorid ei asu Prantsumaal, siiski riiklike maksude tasumist. USA president Donald Trump näeb selles ebaõiglast USA ettevõtete ründamist ja lubas anda prantslastele vastulöögi.

„Prantsumaa digimaksustas just meie hiilgavad Ameerika tehnoloogiafirmad. Kui keegi neid maksustab, siis peaks see olema nende kodumaa, USA. Teatame peagi märkimisväärsetest vastusammudest Macroni rumalusele. Ma olen alati öelnud, et Ameerika vein on parem kui Prantsuse oma,“ säutsus Trump Twitteris.

USA presidendi viimane võrdlus on veidi kummaline – mees on täiskarsklane. Kuidas ta teab, et Ameerika veinid Prantsuse omast etemad on?

Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni büroost öeldi BBC’le, et Trump ja Macron arutasid reedel digihiiglaste maksustamise vajadust. Prantslaste rahandusminister Bruno Le Maire kinnitas, et olenemata ameeriklaste arvamusest nemad oma maksuplaane muuta ei kavatse.

Digimaks hakkab kehtima tagasiulatuvalt selle aasta algusest ja see puudutab firmasid kogukäibega üle 750 miljonit euro, millest vähemalt 25 miljonit on teenitud Prantsusmaal. Tänavu peaks riigikassa seeläbi paisuma 400 miljoni euro võrra.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee