Eesti uudised

TISSI- VÕI LAPSEAHISTAMISSKANDAAL? End paljaks koorinud Eesti kunstnik saab rahvusvahelist tähelepanu (153)

Ohtuleht.ee, 27. juuli 2019, 09:02
Kuvatõmmis videost.Foto: Vimeo/Mare Tralla
Juuni lõpus lahvatas skandaal Eesti kunstiskenes, kui Pärnus avatud näitusel „Naine ja Naine“ kiskus end seksismile tähelepanu juhtimiseks alasti kunstnik Mare Tralla. Nüüdseks on Tralla enda jagatud video sündmusest jõudnud ka välismaa meedia huviorbiit ning naisele pannakse süüks noorte poiste seksuaalset ahistamist.

„Publiku ees koorib Tralla end paljaks, kui välja arvata paar kollaseid-musti sandaale, ja jalutab teise tuppa, et katta kinni „seksistlikud“ kujutised, mille loojaks tuntud Eesti kunstnik Marko Mäetamm,“ kirjeldab juhtunut Daily Wire. Loo illustreerimiseks on kasutatud pilti, kus hõlsti ümbert heitva Tralla tegemisi vaatavad väga kummastunud pilkudega pealt mitu varateismelist poissi.

Just see viimane detail on välismaa meedias inimesi jahmatanud. „See ei ole kunst. See ei ole normaalne. See ei ole okei. See on laste seksuaalne ahistamine. Punkt,“ hindas olukorda TheBlaze’i ajakirjanik Allie Beth Stuckey. „Feministid kisavad võrdõiguslikkuse kohta, kuid nad oleksid (õigustatult) vihased, kui täiskasvanud mees oleks end noorte tüdrukute ees paljastanud.“

„Seda feministi tuleks süüdistada ebasündsas käitumises alaealiste ees,“ kritiseeris One America uudistekanali reporter Liz Wheeler. „See on jälk. See pole kunst. See on lapse ärakasutamine. Kus on nende laste vanemad?“

Miks Tralla sellise tembu üldse tegi? „Naine ja Naine“ näitusel on Mäetamm kujutanud naisi erinevate tegevuste juures: urineerimas, vagiina abil kassil pead otsast ampsamas või siis lihtsalt endale kätt püksikutesse surumas, nagu kirjeldas seda Eesti Ekspress.

„Ma olin neid töid nähes väga tige ja kurb,“ rääkis Tralla väljaandele. „Oli tunne, et mitte millestki pole aru saadud, räägi ükskõik kui palju.“ Naise sõnul kaalus ta ka tööde füüsilist hävitamist, kuid leppis lõpuks nende kinni katmisega.

Samal teemal

31. oktoober 2019, 13:48
Alastusega skandaali põhjustanud Mare Tralla suhtes lõpetati väärteomenetlus
3. juuli 2019, 09:56
EMOTSIOONIROHKE NÄITUSE AVAMINE! Kunstnik kooris end paljaks ja kattis häirivad teosed kinni

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee