Eesti uudised

Varro Vooglaid: advokaatidest väljapressijad tuleb korrale kutsuda (118)

Toimetas Hindrek Pärg, 26. juuli 2019 21:26
Varro VooglaidFoto: Teet Malsroos
Rita Holmi nimel paljudele inimestele tuhandetesse eurodesse ulatuvad kahjunõuded saatnud vandeadvokaat Robert Sarve omakasupüüdlik tegevus on selgelt ebaeetiline, sillutades teed sõnavabaduse mahasurumisele, kirjutab Varro Vooglaid ERR-i uudisteportaalis

Käesoleval nädalal kirjutas Õhtuleht, et seksuaalkoolitaja Rita Holm nõuab advokaat Robert Sarve abiga naise kohta laimavaid kommentaare kirjutanud inimestelt 1100 eurot. „Kui proua Holmi on nimetatud pedofiiliks, perverdiks ja nii edasi, siis ükskõik kui palju Varro Vooglaid meie nõudekirju kokku kogub ja neile vastu püüab vaielda, siis kui inimest pole pedofiilias süüdi tunnistatud, pole võimalik tema kohta pedofiil või pervert öelda,“ sõnas advokaat nädala keskel Õhtulehele. 

Samal teemal

Ta lisas: "Vabandus pole enam aktuaalne, sest ükski laimaja pole vabandust palunud pärast proua Holmi kohta rõveduste kirjutamist. Enam kui pool aastat hiljem esitatud vabandus ei kõla siirana, eriti pärast nõudekirja saamist. Proua Holm soovib laimajatelt kahju hüvitamist, kuna laim rikub tema head nime ja võimalusi töötada laste huvides. Sellises mahus laimu ei ole Eestis varem nähtud ja kõik laimajad võetakse varem või hiljem vastutusele."

Reedel avaldus ERR-i veebiportaalis SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) juhatuse esimehe Varro Vooglaiu arvamusartikkel, milles peab advokaadi Sarve tööd problemaatiliseks. 

"Vastupidiselt Vikerraadio intervjuus loodud muljele, nagu oleks Sarv altruistlik avaliku huvi kaitsja, tegeleb ta tegelikult alusetute nõuete esitamise kaudu inimeste hirmutamisega ja käitub sisuliselt väljapressijana, ähvardades raha ülekandmisest keelduvaid inimesi kohtusse kaebamise ja nende nimede avalikustamisega," kirjutab Vooglaid.

Ta jätkab: "Aga need nõudekirjad, mis minu käsutuses on, kinnitavad veendumust, et Sarv tegeleb "õngitsemisega" ehk proovib, kas ehk õnnestub mõni inimene pika, ranges toonis koostatud ja juriidiliselt komplitseeritud nõudekirjaga nii ära hirmutada, et tuhanded eurod kantaksegi kohtusse kaebamise vältimiseks tema büroo arvele üle."

Vooglaid nendib, et kuigi ta ei välista, et mõni inimene ongi öelnud Holmi vastu midagi õigusvastast, siis vähemalt tema kätte jõudnud ja läbi töötatud kommentaarid, mille eest nõutakse valuraha, ei kätke ebaõigeid faktiväiteid ning esitab küsimuse ka Eesti Advokatuurile. "Tahaks loota, et massiliselt alusetute nõuete saatmisega "õngitsemist" ei peeta advokatuuris ausaks ja väärikaks käitumiseks," kirjutab SAPTK juht. 

Täispikka arvamusartiklit loe SIIT

Samal teemal

24.08.2019
RIKKAM KUI PAISTAB? Uudisteportaali Objektiiv sissetulekuid katab saladuseloor
13.07.2019
Marti Kuusik võttis anonüümsete laimajate leidmiseks appi Marika Korolevi kaitsja
30.06.2019
NETISÕIMU OHVER RITA HOLM: paljudel inimestel on tekkinud täielik karistamatuse tunne, et kirjutada võib mis tahes inetusi
23.06.2019
Lasteaialastele „tussulaulu“ esitanud seksuaalkoolitaja nõuab netisõimajatelt valuraha