Nädala TOP

Top | Viina voolaku jõena (4)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 26. juuli 2019 17:01
Foto: MATI HIIS
Aktsiisilangetus on alkoholikraanid mühinal valla keeranud, kui kõigest esimese paari nädala jooksul hüppas odavnenud viina müük viiendiku ülespoole. Järeldada saab vaid seda, et rahvas ostab seda, millest saab odavamalt purju juua. Õllemüük ei müha, sest ablas kaupmees pole raatsinud hindu alla lasta.

Suukorv Maasikale

Poliitik Martin Helme blatnoilik küsimus riigiametnik Matti Maasikale – kes sa selline üldse oled? – näitab, et suukorv pole üksnes kujund või sõnakõlks, vaid EKRE meelest täiesti tõsine töövahend. Retoorika mitte ei võta tuure maha ega hakka üleminekuperiood opositsioonist võimuparteiks lõppema nagu oletas peaminister Ratas, vaid läheb üha räigemaks.   

Eesti kaitse Aafrikas

Kuigi Eesti kaitseväelaste viibimist Malis on mõni poliitiline jõud näinud osalemisena prantslaste koloniaalsõjas, lööb Eesti siiski kaks kärbest hoobiga. Kui meie oleme Malis, siis aitavad prantslased oma hävitajatega Eesti kohal NATO vihmavarju avatuna hoida. Lisaks saavad kaitseväelased vastase elimineerimise ja kineetilise relvaga hävitamise praktikat, kui kasutada kunagise kaitseministri Jaak Aaviksoo poolpoeetilist määratlust.

Loomad võtavad võimu

Metsloomad on alustanud inimeste vastu suurpealetungi: hundilaadne näksib näost, ilves hirmutab külalapsi, vene karud trügivad õue ning loomakaitsjad vaatavad seda heldinult pealt. Kuhu edasi? Kas inimene kapituleerub metsast välja tulevate loomade ees või paneb oma õiguse maksma?

Suve ei tulegi

Seni peamiselt 10-15-kraadist Eesti suve nautinud eestlane tahaks kangesti natukenegi osa saada mujal Euroopas rekordeid murdvast Aafrikast pärit soojusest, kuid unistuseks see ilmselt jääbki. Harjuge 15 kraadiga ära või hakake kliimapagulaseks, kui oskate. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee