Krimi

Täiendatud kell 17.33! 

VIDEO JA FOTOD | Viljandimaal oli raske avarii, üks õnnetusse sattunud juht tegi enne seda ohtlikke manöövreid (28)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, Hindrek Pärg, 26. juuli 2019 13:54
Foto: Kenno Soo
Reedel kella 13 ajal põrkasid Viljandimaal kokku haagisega sõiduauto ja veoauto. Politsei oli enne avarii juhtumist saanud teateid, et haagisega sõiduauto teeb ohtlikke manöövreid.

Mudste läheduses juhtunud õnnetus hüüdis tulles. Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk kommenteeris, et avarii toimumise ajal oli politsei patrull sündmuspaiga suunas teele saadetud, kuna teised liiklejad olid korrakaitsjatele teada andnud ebatavalise sõidustiiliga juhist Põhja-Sakala vallas. Masin olevat kaldunud vastassuunda, teinud kahtlasi pidurdusi ja muid ohtlikke manöövreid. Kahjuks jäi politsei haagisega sõiduauto juhi kinni pidamisega hiljaks, enne, kui politseipatrull masinale vastu jõudis, toimus avarii, kus sama sõiduauto põrkas kokku vastu tulnud veoautoga. haagist vedanud Peugeot paiskus küljele ning veoauto omakorda sõitis külge ees liikunud Škodale ning vajus kraavi.

Õnnekombel keegi tõsisemalt viga ei saanud. Sündmuskohal töötanud politseinikud selgitasid, et Peugeot’d juhtinud mees oli kaine. Autojuht selgitas ise, et tal hakkas roolis olles halb ning seda ilmselt põhjusel, et vajaminev insuliinisüst oli tegemata. Kiirabi viis mehe haiglasse, et teda seal veidi turgutada. Juhtumi lahendamisega tegeleb edasi kindlustus.

Politsei toonitab, et halva enesetunde korral, olgu põhjus selleks milline tahes, tuleb sõiduk igal juhul peatada. „Arvestades praegust kuumalainet, võib tervis nõrgeneda igaühel. Hinnake igal sõidumeetril oma tervislikku seisundit, varuge autosse joogivett ning peatage sõiduk kohe, kui tunnete end halvasti. Muul juhul on risk avariiks liigagi kõrge ning see ei pruugi lõppeda ei teile ega teistele nii õnnelikult kui antud korral imekombel läks,“ sõnas politsei.

Viljandi politseijaoskonna juht Margus Sass lisas, et autojuht pani kümneid sõidukijuhte ohtu ega lõpetanud sõitu olenemata oma halvenenud tervisest ja teiste liiklejate pingutustest teda peatuma sundida. "Lõpuks päädis olukord avariiga. Olgugi, et õnnetuses keegi viga ei saanud, selgitab politsei, kas ja kuidas suudab selline autojuht edasiselt tagada, et taolisi ohuolukordi enam ei korduks. Kui tema terviseseisund välistab auto juhtimise, taotleb politsei olenemata tema praeguse tervisetõendi kehtivusest selle kohest peatamist, et tagada kõigi teiste liiklejate edasine ohutus," sõnas Sasss.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee