Eesti uudised

PAANIKAKS POLE PÕHJUST: Hiiumaal naist rünnanud loom polnudki hunt (172)

Toimetas Triinu Laan, 26. juuli 2019, 12:59
Foto: Liam Charmer/Unsplash.com
Keskkonnaagentuur lükkab ümber väite nagu oleks Hiiumaa põhjaosas Tahkuna poolsaarel Põdrakuusiku talus hunt koera ja tema perenaist rünnanud.

Eestis korraldab riiklikku ulukite seiret keskkonnaagentuur, mille ulukiseirearuande järgi ei olnud eelmisel aastal registreeritud Hiiumaal ühtegi hundi pesakonda. Samas on teateid seal elavatest üksikutest huntidest.

Sündmuskoha ülevaatusel ei leitud ühtegi asitõendit või viidet, mis oleks võinud anda aimu hundi ründest. „Kui see oleks olnud tõesti hundi rünne, olnuks tegu väga haruldase ja erakordse juhtumiga,“ kinnitas Marko Kübarsepp. Ühtegi märki ega asitõendit, mis esialgse info paikapidavust toimunud hundirünnakust oleks kinnitanud, spetsialistid ei tuvastanud.

Marko Kübarsepa sõnul oli sündmuspaiga ülevaatus ootuspärane. Kui võtta aluseks Soome statistika, siis on ka sealsed hundirünnaku teated osutunud hiljem koerte rünnakuiks. „Hundi käitumist tundes võin kinnitada, et niimoodi hunt inimest tema koduõuel ei ründa.“ lisas Kübarsepp.

Soomes on sellisteks puhkudeks välja töötatud oma kindel käitumise reeglistik: metslooma rünnakute puhul võetakse haiglas kannatanu haavast alati ka DNA proov, mille järgi saab tegeliku ründaja välja selgitada teha.

Keskkonnaagentuuri sõnul ei ole erakordseks paanikaks mingit põhjust. Hunt ise niimoodi inimesega kontakti ei otsi ega teda ründama tule.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee