Seisukoht

Seisukoht | Suvi, ära kunagi lõppe! (6)

Keit Paju, reporter, 26. juuli 2019, 16:20
Peatselt on algamas on viimane suvekuu. “Käes on august, hüüdis August teisest august” on lause, mida minu või lähedaste suust pea igal augusti esimesel päeval ikka kuulda võib. Aga see lause täidab mind suure hirmu ja ärevusega: teadmisega, et varsti on kõik see läbi.

Ka lause “Kuidas see suvi nii kiiresti on läinud!” on klišeeks muutunud. Aga eks aeg, mida naudid, möödubki kiiremini. Iga aasta mais täitun ma paljude tunnetega: ootusärevuse, ülima õnne, aga samas ka kurbusega. Suve algamise ekstaasi kõrval närib hinge kurbus, sest iga suve alguses on tunne, et tahaks vajutada stopp-nuppu. Et praegu on kõik imeline - loodus on elus, päike soojendab, inimesed on talvemasendusest üle saanud. Aga kuskil kuklas prõmmib tunne, et see kõik on nii üürikene!

Peatse viimase suvekuu algusega on “suvelõpuärevus” reaalsuseks saanud. Jälle käib peas pidev süüdistamine, et ma ei ole piisavalt seda suve nautinud, piisavalt teinud, käinud ja näinud. Ja et varsti on kõik see imeline rohelus ja elu meie ümber taas pooleks aastaks surnud, tulekul on pimedus ja stagnatsioon. 

Et sellest üle olla, olen endale andnud lubaduse augustikuust viimast võtta. Teha iga päev midagi, mida vaid suvel teha saab ning viibida siseruumides nii vähe kui võimalik. Olgu see ka teile äratuskõneks: selline imeline elu ja valgust täis aeg kestab Eestis üürikest aega, kasutage seda maksimaalselt!

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee