Eesti uudised

Õiguskantsler tahab muuta ebaausat toiduabi jagamise korda (5)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. juuli 2019, 10:38
Foto: Tairo Lutter
Praegu on riiklikule toiduabile õigus vaid nendel inimestel, kes saavad toetust neljal kuul aastas, õiguskantsler soovib olukorda muuta.

ERRi uudisportaal kirjutab, et praegu jagatakse toiduabi vaid neile, kes said või taotlesid toimetulekutoetust või omavalitsuse toetust jaanuaris, veebruaris, augustis või septembris, ülejäänud kuudel samu toetusi saanud või taotlenud inimestele toiduabi üldjuhul ei jagata.

Samal teemal

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häli Tarum selgitas, et Euroopa Liidu toiduabi eelarve liikmesriikidele on piiratud, mistõttu peab vaatama, mitu korda aastas on võimalik riigil sellist täiendavat abi kohalikele omavalitsustele ja riigile anda. Kuna jaanuar ja veebruar on kütmise pärast kulukamad kuud ning augustis ja septembris toob laste kooli minek lisakulutusi, siis langes valik nende kuude kasuks. 

Pärnu sotsiaalosakonna kodutute hoolekande ja toetuste peaspetsialisti Raul Kivi sõnul ei ole sellisel viisil toiduabi jagamine põhjendatud, kuna abi vajavad perekonnad saavad jaanuaris ja veebruaris rohkem toimetulekutoetust ning koolis käimisega seotud kulusid aitab katta kohalik omavalitsus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee