Eesti uudised

Õiguskantsler tahab muuta ebaausat toiduabi jagamise korda (6)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 26. juuli 2019, 10:38
Foto: Tairo Lutter
Praegu on riiklikule toiduabile õigus vaid nendel inimestel, kes saavad toetust neljal kuul aastas, õiguskantsler soovib olukorda muuta.

ERRi uudisportaal kirjutab, et praegu jagatakse toiduabi vaid neile, kes said või taotlesid toimetulekutoetust või omavalitsuse toetust jaanuaris, veebruaris, augustis või septembris, ülejäänud kuudel samu toetusi saanud või taotlenud inimestele toiduabi üldjuhul ei jagata.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häli Tarum selgitas, et Euroopa Liidu toiduabi eelarve liikmesriikidele on piiratud, mistõttu peab vaatama, mitu korda aastas on võimalik riigil sellist täiendavat abi kohalikele omavalitsustele ja riigile anda. Kuna jaanuar ja veebruar on kütmise pärast kulukamad kuud ning augustis ja septembris toob laste kooli minek lisakulutusi, siis langes valik nende kuude kasuks. 

Pärnu sotsiaalosakonna kodutute hoolekande ja toetuste peaspetsialisti Raul Kivi sõnul ei ole sellisel viisil toiduabi jagamine põhjendatud, kuna abi vajavad perekonnad saavad jaanuaris ja veebruaris rohkem toimetulekutoetust ning koolis käimisega seotud kulusid aitab katta kohalik omavalitsus.

6 KOMMENTAARI

k
Kaigast sellisele vanaemale 27. juuli 2019, 20:21
Mõnel pool antakse suure kotiga isegi koerakrõbinaid. Hea, et looma meeles peetakse, perenaine suitsude ja œlle peale pensioni kulutanud!
n
naine 27. juuli 2019, 12:26
Mida siin modereerida, ku soovitan inimestel ametnikke tülitada enda õiguste eest seista ja poed enne kui ära viksavad toitu andku tasuta rahvale.
Loe kõiki (6)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee