Seisukoht

Seisukoht | Palun kirjutage õigesti (15)

Liina Metsküla, ajakirjanik, 25. juuli 2019, 17:17
Foto: Stanislav Moškov
Tean, et see on natuke nagu kutsehaigus, aga mulle ei meeldi kohe üldse, kui inimesed teevad kirjavigu.

Ma ei räägi siinkohal näpukatest, mille peale ajaleheväljaannete artiklite all kõik kommentaatorid pahandavad – igaühel võib juhtuda. Või tekstidest sotsiaalmeedias, kus ma ka ise vahel hoogsalt kirjutades vigu teen. Jutt pole inimestest, kelle emakeel ei ole eesti keel. Ma ei taha ka mõista kohut nende üle, kelle suurim tugevus pole vigadeta kirjutamine – äkki on ta hoopis füüsikageenius?

Aga kui inimene teab, et ta ei ole eesti keele grammatikas kõige parem, siis miks ta ei võiks enne teksti suurelt väljaprintimist see kellelgi targemal üle kontrollida lasta? Ei pea ju mõne ettevõtte poole pöörduma ja suurt raha maksma – kindlasti leidub tutvusringkonnas keegi, kes on eesti keele õigekirjas veidi pädevam. Ja kui ei ole, siis tõepoolest – maksa. Raske on usaldada ettevõtet, mille logo all on kirjas „dušširuum“, „naiste riided“ või „varu võtmed“.

15 KOMMENTAARI

p
pensionär 31. juuli 2019, 04:40
Alustame nimedest! Kaljulaid Kaljulaidile,mitte Kaljulaiule! Kivirähk Kivirähkile,mitte Kivirähale!Kuidas saavad nimed teiseks muutuda?
l
LIIS 30. juuli 2019, 17:27
Kole on ka umbrohuna leviv "koheselt", mis pole üldse mingi sõna, õige on "kohe", "viite ja kuute " olen aga oma ehmatuseks kohanud isegi raamatutõlkes..õpetajad, palun, päästke meie keel!
Loe kõiki (15)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee