Eesti uudised

Hüvasti, Tallinn: RMK viiakse Võrumaale? (18)

Toimetas Marvel Riik, 25. juuli 2019, 17:13
RMK büroo Tallinnas Toompuiestee tänaval.Foto: Rauno Volmar
Võrumaa arenduskeskus on kirjas keskkonnaministrile toonud välja, et riigimetsa majandamise keskus (RMK) võiks paikneda Võrumaal, kus puidusektor on suure kasvupotentsiaaliga.

Arenduskeskuse ettepanek lähtub riigihalduse minister Jaak Aab 12. juuli kohtumisest Lõuna-Eesti arendusorganisatsioonide juhtidega, kus muuhulgas räägiti kavatsusest jätkata riigipalgaliste töökohtade väljaviimist. Jutu käigus mainis Aab, et kohalikud omavalitsused võiksid teha ettepanekuid, mida võiks Tallinnast välja viia.

Pärast mõningast mõtlemist on Võrumaa ministri avangule vastanud. Kagu-Eestisse võiks tuua RMK, kuna piirkonnas suurimaks kasvupotentsiaaliks loetakse metsandust ja puidutöötlemist. „RMK paiknemine Võru maakonnas või laiemalt Kagu-Eestis tugevdaks oluliselt piirkondlikke arengueeliseid. RMK asumine Kagu Eestis tooks siia täiendavat valdkondlikku kompetentsi ja võimaldaks antud erialal kõrghariduse saanud inimestel anda lisasünergiat Võru maakonna suurima kasvupotentsiaaliga ettevõtlusvaldkonnale,“ selgitatakse kirjas.

„Oluline argument on ka RMK tegelike sihtrühmade paiknemine regioonides. Meie hinnangul pole RMK senine tsentraliseerimine Tallinna kesklinna olnud valdkonna arengut silmas pidades põhjendatud.“

Ühes RMK kolimisega Kagu-Eestisse palub Võrumaa arenduskeskus kaaluda ka keskkonnaameti looduskaitseosakonna ning metsaosakonna ja SA keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) töötajate Kagu-Eestisse ületoomist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee