Eesti uudised

Jüri Ratas: valitsuse välispoliitiline joon ei ole muutunud (102)

Ohtuleht.ee, 25. juuli 2019 11:55
Foto: Tiit Tamme
Valitsuse iganeljapäevasel istungijärgsel pressikonverentsil kinnitas peaminister Jüri Ratas, et Eesti välispoliitiline joon ei ole muutunud. 

Viimastel päevadel on palju kõneainet tekitanud siseminister Mart Helme tervitus Ühendkuningriigi uuele peaministrile Boris Johnsonile, kus ta võrdles Euroopa Liitu Nõukogude Liiduga.

Välisministeeriumi Euroopa Liidu küsimuste asekantsler Matti Maasikas küsis seepeale sotsiaalmeedia vahendusel peaminister Jüri Rataselt ja välisminister Urmas Reinsalult, kas Eesti välispoliitiline kurss on ikka sama, mis varasemate valitsuste ajal.

Samal teemal

Peaminster Jüri Ratas kirjutas kolmapäeval sotsiaalmeedias, et pole mitte mingit põhjust otsida Euroopa Liidule ajaloost võrdlusi.

Neljapäevasel pressikonverentsil rõhutas peaminister, et kõik peavad aru saama, olgu nad poliitikud või president, et sõnal ja lausel on suur kaal. "Suur kaal nii siseriiklikult kui rahvusvahelises suhtluses."

Ta lisas, et  eriarvamuste puhul on valitsusjuhi roll täpsustada, millised on valitsuse positsioonid. „Kui me räägime viimaste päevade sündmustest ja välispolitiilisest joonest, siis ma kordan, et Eesti seda ei muuda, see on sama, mis on olnud peale taasiseseisvumist.  Põhiraaamistik, mis on seotud NATO ja ÜROga,  siin valitsusel muudatusi ei ole.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee