Eesti uudised

VIDEO | Põlva haigla arstid tegid ebareaalselt palju ületunde (44)

Toimetas Hindrek Pärg, 24. juuli 2019, 22:12
Põlva haiglaFoto: Aldo Luud
Põlva haigla uus juht Margot Bergmann avastas üllatusega, et osa meedikutest on lisaks oma põhitööle teinud kuus üle 300 ületunni. Kui uus juht seab kahtluse alla, kas mitu ööpäeva järjest valves olev tohter suudab teha kvaliteetset tööd, siis senise ülemarsti Marge Rikka kinnitusel pole arstid pärast pikki vahetusi väsinud, sest sünnitusi ehk tegelikku tööd pole palju, vahendab ERR-i uudisteportaal

"Ületundide arv on mõningal juhul ületanud kahekordselt töökoormuse ja graafikutest selgus, et teinekord on valved olnud kuni 72 tundi pikad," rääkis juunist Põlva haigla juhatajana tööle asunud Margot Bergmann "Aktuaalsele kaamerale".

Haiglajuhi sõnul on inimesed tahtnud tööd teha ja teinud seda südamega, aga temal kui haiglajuhil lasub kohustus pakkuda kvaliteetset teenust. "Siinkohal on ületundide hulk otseses seoses kvaliteediga," lisas ta.

Kuigi ületundide tegemine on meditsiinis tavaline ja teatud määral lubatud, siis mitmed töötajad olid teinud sadu tunde lisatööd üle seadusega lubatud piiride.

Vaata pikemalt videost! 

Samal teemal

22. juuli 2019, 17:51
VÄRBAMISTAKTIKA: Põlvas lubatakse tulevasele lastearstile aastaks tasuta lõunaid

44 KOMMENTAARI

j
juku 26. juuli 2019, 07:30
miks tahetakse sulgeda köik haiglad peale tallinna ja tartu? milline loll selle välja mõtles???kas see oli uus valitsuse jahmerdamine vöi möne ,,,nöu...
(loe edasi)
v
varguseks 25. juuli 2019, 10:39
on kõik lubatud
Loe kõiki (44)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee