Eesti uudised

Ministri 80miljoniline üllatus põllumeestele: heinajääke ei peagi koristama (57)

Liina Hallik , 24. juuli 2019 20:40
Eurotoetus tuleb niisama. Sellest aastast ei pea heinateo jääke põldudelt kokku koguma. Väikepõllumehed näevad selles ohtu – hõlptulu haistvad maaomanikud ei soovi oma maid põllumeestele rentida.Foto: Teet Malsroos

Keset lõõskavat suve tegi vastne maaeluminister Mart Järvik talumeestele kingituse: põllumajandusmaa hooldamistoetuse saamiseks vajalikku tingimust – hekseldatud rohi tuleb ära koristada – ei pea enam täitma. Eurosaadik ja endine põllumajandusminister Ivari Padar leiab, et ootamatu muudatus paneb raskesse olukorda „maa soola“ ehk väikepõllumehed, kellele hõlptulu ootuses omanikud oma maad enam ei rendi. 

„Tehti vaikselt ära. Maaelukomisjonis tuli ühel hetkel jutuks. Üks EKRE liige ütles lihtsalt, et see on juba otsustatud. Ma olen lausa tige!“ Eksminister Ivari Padar peab silmas komisjoni 10. juuni istungil ootamatult selgunud uudist.

Ta nimetab maaeluministri Mart Järviku väidet, et määrust muudeti, kuna teistes euroriikides sellist nõuet ei ole, „lolliks jutuks“. Padari väitel seab muudatus raskesse seisu just „päris“ põllumehed. Nõude tühistamise taga olevat tema väitel survegrupid, kes loodavad eurotoetusest hõlptulu.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.07.2019
LINNUD KAOVAD RADARILT: maaharimine hävitab rukkirääku ja põldlõokest
11.07.2019
ÕL VIDEO JA GALERII | Labürindi talu peremees: labürint on koht iseendaga kohtumiseks

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee