Maailm

Liibanonis algas kohtupidamine Eesti jalgratturite röövijate üle (11)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 24. juuli 2019 11:07
Röövitud jalgratturid (vasakult) Andre Pukk, Martin Metspalu, Priit Raistik, Jaan Jagomagi, Madis Paluoja, Kalev Kaosaar ja August Tillo.Foto: AFP/Scanpix
Beirutis algas teisipäeval kohtuistung Liibanonis kaheksa aastat tagasi Eesti jalgratturid röövinud jõugu üle, süüdistatavad mainisid ka lunaraha.

ERRi uudisportaal kirjutab, et sõjaväekohus hakkas üle kuulama 26 liibanonlast, üht palestiinlast ja süürlast, keda kõiki süüdistatakse relvastatud kuritegeliku jõugu moodustamises, riigivõimu õõnestamises, terroristlike operatsioonide korraldamises ning seitsme eestlase röövimises, piinamises ja kinni hoidmises 111 päeva jooksul, et saada Eesti riigilt lunaraha.

Kohtus selgus, et inimröövi juht ja väljamõtleja oli Wael Abbas; mõnda jõuguliiget süüdistatakse lisaks kristlaste religioossete paikade hävitamises ja pommiheitmises Zahle asulas oleva kiriku lähistel, et sellega varjata inimröövi, ning samuti julgeolekutöötajate tapmises pantvangivõtjate-vastase operatsiooni käigus.

Kohtueelne menetlus on kestnud kaheksa aastat ja selle käigus on kinni peetud aina uusi ja uusi kahtlustatavaid, märgib kohalik Liibanoni ajaleht.

Kohtupidamine jätub 20. augusti istungil, kus hakatakse üle kuulama järgmisi süüdistatavaid.

Samal teemal

22.05.2011
Liibanonis röövitud eestlased on elus
20.04.2011
Välisministeerium: me ei ole röövitud eestlasi unarusse jätnud
19.04.2011
Röövitud eestlaste video filmiti esimese 48 tunni jooksul
16.04.2011
Ajaleht: röövitud eestlased on viidud Süüriasse