Maailm

Peterburis tapeti seksuaalvähemuste õiguste eest võidelnud Jelena Grigorjeva (56)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. juuli 2019, 16:45
Foto: vk.com/Елена Григорьева
Pühapäeva hilisõhtul ründas tundmatu isik Peterburis Vene inimõiguslast Jelena Grigorjevat (pildil) ning tappis ta, vahendab portaal Fontanka.

Alles esmaspäeval avastasid möödujad Pulkovskaja tänaval Grigorjeva noahaavade ning kägistamisjälgedega surnukeha.

Tunnistajate sõnul istus Grigorjeva viimati pühapäeva õhtul sündmuspaiga lähedal oma viie sõbraga tänavapingil. Seltskond olevat alkoholi tarbinud, ka surnukeha lähedalt leidis politsei väidetavalt pudeli.

Kes aga võis Grigorjeva mõrva taga olla, on uurijate sõnul keeruline tuvastada, kuna ta keha leiti vähemalt 12 tundi pärast tapmist.

Jelena Grigorjeva oli tuntud Venemaa inimõiguslane ja LGBT+ kogukonna aktivist. Ta sai eluajal oma tegevuse tõttu korduvalt tapmisähvardusi. Selle aasta jaanuaris teatas rühmitus, mis kutsub end nimega „Гейхантеры“ (anglifitseeritud nimi, tuleb sõnades gay hunter ehk geijahtija), et otsib liitujaid, kes võivad teenida kuni 300 000 rubla. 16. juulil sai Jekaterinburgis asuv LGBT kogukonnakeskus e-kirja, millele kirjutas alla liikumine „Пила против ЛГБТ“ („Saega LGBT kallale“). Kirjas nõuti keskuse tegevuse lõpetamist hiljemalt 1. augustil ning töötajate isikliku vara annetamist abordivastaste organisatsioonile. Vastasel juhul lubasid allakirjutanud saata keskusse pommi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee