Eesti uudised

Ametnik Kuressaare üleujutustest: kui tunniga tuleb kolmveerand kuunormi maha, siis üleujutused ongi suuremad (10)

Hindrek Pärg, 23. juuli 2019 17:34
Foto: Lugeja video
Esmaspäeval tabas Kuressaare linna nii suur paduvihm, et tekitas mitmel pool ulatuslikud üleujutused. Abivallavanema Jaan Leivategija sõnul pole tagajärjed kuigi üllatavad ja tunnistas, et linnal on probleeme vihmavee kesklinnast ära juhtimisega. 

„Kui tunniga tuleb kolmveerand kuu normi maha, siis üleujutused ongi tavapärasest suuremad,” sõnas ehituse ja planeerimise valdkonda haldav abivallavanem.

Õhtulehele vihjati, et suurtes üleujutustes mängis rolli keskväljaku halb planeerimine. Kodanike sõnul pole kesklinna uuendusprojekti käigus pööratud piisavalt tähelepanu äravoolurennidele, mis ei suuda kogu vett ära juhtida. Maapinna kalde ning väidetava äravoolurennide väikese mahu tõttu jäi vee alla näiteks keskväljaku kõrval asuva Vaekoja pubi väliterrass ja esimene korrus, kahjustusi sai ka Kauba tänaval paiknev Johan Spa.

Foto: Lugeja video

„Ma ei mõtle, et keskväljakut tuleb uuesti hakata üles kaevama. Probleem on pigem selles, et need kollektorid ja torud, mis vett mere poole juhivad, tuleb kas otsemaks teha või peab paigaldama jämedamad torud. Parendame neid ning võib-olla aitab see lahendus tulevikus ära hoida esmaspäeval tekkinud olukorda. Kui sellest ei piisa, tuleb edasi vaadata,” sõnas abivallavanem. Leivategija lisas, et insenerid juba tegelevad probleemi lokaliseerimise ja lahenduse välja töötamisega.

Kui suurt kahju esmaspäevane üleujutus tekitas, pole veel teada, sest linn pole saanud ühtegi kahjunõuet.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee