Maailm

VALES KOHAS! Iisrael lammutas palestiinlaste kodud (31)

Toimetas Greete Kõrvits, 23. juuli 2019 21:39
Lammutustööd toimusid rahvusvahelise üldsuse hoiatustele vaatamataFoto: BBC video kuvatõmmis
Esmaspäeva varahommikul alustasid Iisraeli võimud Läänekaldal elumaju maha võtma.

Hoonetes elavate palestiinlaste jaoks on tegemist kodudega, Iisraeli silmis on need aga ebaseaduslikult üles pandud ning liiga lähedal turvatarale. Kümnes majas elab kokku seitseteist inimest, vahendab BBC. Neist viis on lapsed.

Elanikud vaidlevad, et Palestiina võimudelt oli neil ehitusluba olemas, Iisrael aga ei pea seda kehtivaks, kuna alale on sealtpoolt kehtestatud ehituskeeld. Majad asusid selles mõttes õnnetus asukohas, et ehkki ametlikult kehtivad seal Palestiina seadused, oli nad eraldustarast ikkagi Iisraeli pool.

Iisrael selgitas, et majad asusid turvatarale lubatust lähemal Foto: BBC video kuvatõmmis

Lammutustöid tuli turvama umbes 700 Iisraeli politseinikku ja 200 sõdurit. Tegevus algas kohaliku aja järgi kell 4 varahommikul, elanike protestidele vaatamata. Üks mees ahastas, et tegi enda arust kõik reeglite järgi ning kaotas nüüd kõik, mil lammutajad tema pooleldi valmis tulevase kodu maha võtsid.

ÜRO hoiatas Iisraeli võime, et nende tegevus ei lähe kokku rahvusvahelise humanitaarõigusega. Ka Euroopa Liit pani Iisraelile südamele, et lammutamised tuleks otsekohe peatada, kuna need võivad tekitada vägivaldseid pingeid.

Samal teemal

05.04.2019
Sajad raketid Iisraeli pihta: Netanyahu vannub kättemaksu
02.03.2019
​Iisrael lubab Palestiina kalurid kaugematele kalavetele
16.04.2018
Kas Iisraeli sõjavägi tappis palestiinlasi enesekaitseks või tahtlikult?