Eesti uudised

KOHTUVÕIT: Aidu tuulepargi arendaja saab taas oma tuulikutele ligi (17)

Toimetas Triinu Laan, 23. juuli 2019, 15:37
Aidu tuuleparkFoto: Õhtuleht arhiiv
Tartu Halduskohus peatas teisipäeval esialgse õiguskaitse korras politsei ja piirivalveameti kehtestatud viibimiskeelu kehtivuse Aidu Tuulepargis.

Eleon Greeni juhatuse liikme Andres Sõnajala sõnul on ametnikud viibimiskeelu põhjendades vassinud nii tuulikute kõrgusi mõõtes kui ka neile kõikvõimalikke negatiivseid mõjusid külge pookides.

"Isegi viibimiskeeld pandi peale kehtivast õigusest, sh põhiseadusest mööda vaadates,” lisas Sõnajalg. 

Samal teemal

Esimese, ajutise viibimiskeelu kehtestas Aidu tuulepargi ehitusplatsile PPA Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet taotlusel 19. aprillil. 26. aprillil järgnes sellele tähtajatu PPA Ida prefektuuri viibimiskeeldu sätestav korraldus.

Eleon Green tõi kohtule esitatud kaebuses välja, et PPA korralduses ei esita PPA ühtegi põhjendust, mis viibimiskeelu kehtestamist õigustaks, viidatakse ainult TTJA ja Kaitseministeeriumi taotlustele viibimiskeeld kehtestada.

“Kõik vastavad nn faktilised asjaolud on kaebaja poolt vaidlustatud ning vastustajal (PPA-l) puudus õiguslik alus juhinduda üksnes viibimiskeelu taotluses esitatust kui vaidlustamata ja tõestest faktilistest asjaoludest,” seisab kaebuses.

Andres Sõnajala sõnul on märkimisväärne, et kaebus viibimiskeelu asjus läks kohtusse teele alles eile hilisõhtul ning vähem kui poole tööpäevaga on kohus juba esimese seisukoha võtnud. “Kuigi viibimiskeeld hakkas kehtima juba aprillis, siis esimese sammuna ei pöördunud me kohtusse, vaid esitasime vaide otse PPA-le, lootes vältida pikalevenivat kohtuvaidlust. Kui nüüd suvel tuli PPA-lt äraütlev vastus, siis läkski kaebus alles teele eile,” selgitas Sõnajalg, miks viibimiskeelu tühistamine on veninud kevadest saadik.

Aidu tuulepargi rajamine peatati esimest korda 2017. aasta kevadel pärast 1,5aastast aktiivset ehitustegevuse algust ja seda olukorras, kus kaitseministeerium oli kogu ehitusaja teadlik nii Eleoni tuulikute püstitamisest kui ka nende parameetritest. Eleon Green otsustas jätkata kahe poolelioleva tuuliku montaažiga pärast seda, kui kohalik omavalitsus oli kinnitanud, et kaebajale väljastatud ehitusload on tähtajatult kehtivad ning nende alusel on ehitamine lubatav.

Aidu tuulik 4 ja Aidu tuulik 5 ehitustööd on teostatud juba mitmed aastad tagasi, sh tornid püstitatud ilma mistahes pretensioone esitamata. Vastavate tuulikute monteeritavad komponendid on tehtud Eleoni koostootmistehases juba mitu aastat tagasi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee