Eesti uudised

Purjuspäi öövalvesse ilmunud hooldaja vallandati (64)

Kristiina Tilk, 23. juuli 2019, 18:01
Aarike hooldekodu Tartumaal. Foto: Aldo Luud
20. juuli õhtul sai politsei väljakutse SA Aarike Hooldekeskuse üldhooldekodusse, kus tähelepanelik kodanik oli märganud öövalvesse tööle tulnud hooldaja ebakainet olekut. Joove fikseeriti ning naine saadeti koju magama. Tänaseks on töösuhe temaga ka lõpetatud. 

Õhtulehe andmetel on hooldaja näol tegu inimesega, kes eelistabki nimelt öövalveid ning pole varemgi töö ajal pitsi sülitanud. 

Aarike hooldekodu Tartumaal. Foto: Aldo Luud

„Tekib küsimus, kas sellise hooldajaga on hoolealused hoitud, kaitstud, saavad õigeid ravimeid?“ küsivad kohalikud. 

Politsei kinnitab, et väljakutse nad Aarike hooldekodusse said, kuid kui suur joove hooldajal oli, nad ei avalda. Juhtunust on teavitatud nii hooldekodu juhatajat kui ka kohalikku omavalitsust, kel tuleb antud probleemi lahendamisega edasi tegeleda. 

Kambja vallavanem Aivar Aleksejev ütleb, et omavalitsus ei saa tolereerida sellises seisundis tööülesannete täitmist hooldaja poolt, mistõttu algatati tema vastu distsiplinaarmenetlus, mis tõenäoliselt viib töösuhte lõpetamiseni. 

Aleksejev kinnitab, et ükski hoolealune sel ööl siiski järelevalveta ega hooleta ei jäänud: „Hooldekodu hooldusjuht leidis kohe peale juhtumi teatavaks saamist asendustöötaja."

Hooldekodu juhataja Elle Ott lisab omalt poolt, et töösuhe purjuspäi ametipostile ilmunud töötajaga on lõpetatud ning pärast 20. juuli juhtumit pole kõnealune naine rohkem tööl olnud. 

Aarike hooldekeskus on 55kohaline. Elanike kasutuses on erineva suurusega toad. 2019. aastaks kinnitatud kohamaksumus ühes kalendrikuus on 730 eurot. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee