Sisuturundus

Miks tekib suvel näole rohkem vistrikke? 

Rosena, 23. juuli 2019, 16:04
Foto: Envato Elements
Vähemalt ühel viiest täiskasvanust ning veelgi rohkematel noortel esineb vistrikke või aknet. Suve nauditakse täiel rinnal ning alguses tundub, et palgeid paitav päike vähendab vistrikke – seejärel muutub naha olukord aga hoopis hullemaks. Miks see nii on?

Toome välja mõned levinumad põhjused:

- Üks suurim vistrike põhjustaja on komedoonid (ehk ummistunud poorid), mida tekib suvel nahale rohkem, sest sel perioodil higistame enam. Loomulikult ei suuda me iga kümne minuti tagant nägu pesta ning nii satuvadki higi ja mustus pooridesse. Ummistunud poorid omakorda muutuvad suure tõenäosusega vistrikeks.

- Päikesekiirgus on samuti üks faktor, mis soodustab pooride ummistumist – nimelt päikesekiirgus ise soodustab naharakkude uuenemist ning selle protsessi käigus surnud naharakud liiguvad naha peale. Kuid kui peale päeva päikese käes olemist nägu korralikult ei puhasta, võivad needsamad surnud naharakud hakata poore ummistama ja tekitada vistrikke.

- Aknet tekitavad bakterid nahal  - need bakterid "toituvad" rasust ja mustusest. Kuna suvel on rasu nahal rohkem, on ka bakteritel rohkem süüa. See omakorda tähendab seda et bakteritel on soodne elukeskkond, nad paljunevad ja tekitavad samal ajal nahale põletikku ja vistrikke.

Aga mida ette võtta, et vistrikke nii palju ei tekiks?

Ülalpool välja toodud infot arvesse võttes võib tunduda, et suvel on vistrike vastu võidelda võimatu. Tegelikult ei ole see üldse nii ning igaüks saab palju ära teha, et oma nahk kauni ja vistrikevabana hoida:

- Kõige A ja O on ikkagi hea nahahooldus ning naha regulaarne puhastamine. Kasuta päeva jooksul pabersalvrätikuid naha higist puhastamiseks ning hommikul-õhtul puhasta nahk korralikult. Proovi näiteks Sebionex puhastusgeeli või Acnecinamide Sensitive puhastusvahtu, kui su nahk on õrnemapoolne või punetusele kalduv. PS! Kasuta toasooja vett, see aitab poorid avatuna hoida ning säilitada naha niiskustasakaalu.

- Kui sa teed sporti, ära kasuta nahalt higi pühkimiseks rätikut, vaid samuti pabersalvrätte. Rätiku sees hakkavad bakterid kiiresti vohama, mistõttu rätiku kasutamine võib probleemi lausa hullemaks teha. Kanna seljas riideid, mis hingavad ja imavad rasu, sedasi ei teki kehale nii palju vistrikke.

- Paar korda nädalas on soovitatav nahka korralikult koorida, et aidata surnud naharakke eemaldada. Proovi Rosena klientide lemmikut, Acnecinamide koorijat. Selle mikrograanulid on nii õrnad, et koorijat võib soovi korral ka igapäevaselt kasutada.

- Kasuta tooteid, mis matistavad ja aitavad rasutootmist kontrollida. Selleks sobivad näiteks Sebionex.K ja Trio geelid.

- Väga oluline teada! Kuna vistrikevastased tooted sisaldavad väga tihti koorivaid aktiivaineid ning happeid, siis on tungivalt soovituslik kasutada iga päev korralikult päikesekaitsekreemi. Koorivad aktiivained muudavad naha päikesekiirgusele vastuvõtlikumaks ning tulemuseks võivad olla pigmendilaigud. Kindlasti kasuta päikesekaitset, mis on mõeldud rasusele nahale – nii tagad nahale vajaliku hoole terveks päevaks (näiteks Sebionex matistav geel päikesekaitsega).

Hea nahahooldusrežiim on väga oluline, kuid vistrike tekkepõhjuseid leiab ka organismist (toitumine, stress, ebapiisav uni jpm). Seetõttu soovitame proovida Acnecinamide toidulisandit, mis aitab organismi seespidiselt tasakaalustada ning põletikulisi protsesse ja vistrikke vähendada.

Kasutades sooduskoodi AKNE21, on kõik tavahinnaga vistrikevastased tooted ning Acnecinamide toidulisand Rosena.ee e-poes -25%. Kood kehtib kuni 15.08.2019, k.a-

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee