Krimi

VARASTATUD MÕÕKADE OTSINGUL: Viikingite küla palub abi terariistade leidmisel (8)

Johanna-Kadri Kuusk, 23. juuli 2019 11:34
Viikingite külaFoto: Teet Malsroos
Tallinna lähistel asuv Viikingite küla on koht, mida sageli suurte gruppide jaoks välja renditakse. Nüüd on peopaik hädas, kuna möödunud nädalal pani keegi pihta kaks mõõka. 

„Sõbrad, meil on vaja Teie abi,“ alustasid nad Facebookis abipalvet. „Eelmisel nädalal on keegi meie külast varastanud kaks mõõka, mis asusid peamajas, "Eesti Kuningate nõupidamise ruumis“. See keegi oli väga nahaalne, et julges mõõgahoidjast kaks iludust välja kangutada ja need majast välja toimetada,“ kirjeldati postituses. Koha omanikud tõid veel välja, et kurva kokkusattumuse läbi oli nädal varem pikselöök nende elektrisüsteemi rivist välja löönud ja seega ei töötanud ka olulised kaamerad, mis oleks pikanäpumehe tabamisel aidanud.

„Tegemist oli valdavalt võitlusjälgedeta nüride viikingite ajastu mõõkadega, mis olid eksponeeritud eesti suurima šamaanitrummi ja puust kamina kõrvale. Varastatud mõõgad olid nahast tuppedega, millel olid pronksist viikingi ornamentidega kaunistused,“ kirjeldati postituses kadunud terariistu.

„Oleme tänulikud igasuguse abistava info eest! Mõõgad on pildil märgitud punaste linnukestega. Info@viikingitekyla.ee“