Foto: Heiko Kruusi
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 23. juuli 2019 10:44
Praegu on taas arutluse all eelmise riigikogu menetlusse võetud seaduse muutmise plaan, mille kohaselt peaks lapsele tagama elukohajärgse lasteaiakoha, samas Tallinna haridusameti juhataja Andres Pajula sõnul pole selline muudatus otstarbekas.

„Ma arvan, et tarbija seisukohalt ei ole see üldse tähtis lapsevanemale ja lapsele, et lasteaed on kodu lähedal,“ sõnas Pajula ERRi uudisportaalile ning lisas, et tavaliselt viiakse ja tuuakse paljusid lapsi lasteaeda auto või ühistranspordiga. 

Tallinnas jääb sel aastal esialgsete andmete järgi 400 lasteaiakohta üle. See tähendab, et lasteaiaealisi lapsi on vähem kui neid, kes liiguvad lasteaiast kooli. Üldiselt on Pajula sõnul seega seis hea ning lasteaiakohti on piisavalt, kuid sellest hoolimata on jäänud vaatamata uutele lasteaedadele probleemseteks aladeks kesklinn ja Pirita.

''Kesklinna piirkonnas käivad ka paljud teiste piirkondade lapsed, sest kui me tegime uuringu 2012 või 2013, siis tõdesime seda, et lapsevanema eelistus lasteaiakoha valikul on see, kas ta on kodu lähedal, kas ta jääb töölt koju tee peale või siis see on töökoha lähedal ning sellest lähtuvalt on ka paljud lapsevanemad oma lasteaiakohti valinud,'' ütles Pajula.

Kommentaarid  (14)

oma lapsi peaks ise kasvatama aga 27. juuli 2019 16:34
nüüd on ikka imelik aeg kus vanemad ootavad, et riik kasvataks nende lapsed ja maksaks peale ka veel. Miks neid lapsi siis üldse vaja on kui tahetakse neist pidevalt lahti saada? Raha on jumal, mitte lapsed.
Viru Võrukas. 24. juuli 2019 20:31
Lasteaiakoht ei ole mugavusteenus. Niikaua kui ei maksta normaalset palka meil, niikaua tuleb ka mõlemal vanemal töötada ja kui on tööjõupuudus nagu tööandjad seletavad kogu aeg.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS