Eesti uudised

Tallinn ei nõustu riigi plaaniga määrata lasteaiakohti elukohajärgselt (14)

LISA KOMMENTAAR

oma lapsi peaks ise kasvatama aga 27. juuli 2019 16:34
nüüd on ikka imelik aeg kus vanemad ootavad, et riik kasvataks nende lapsed ja maksaks peale ka veel. Miks neid lapsi siis üldse vaja on kui tahetakse neist pidevalt lahti saada? Raha on jumal, mitte lapsed.
Viru Võrukas. 24. juuli 2019 20:31
Lasteaiakoht ei ole mugavusteenus. Niikaua kui ei maksta normaalset palka meil, niikaua tuleb ka mõlemal vanemal töötada ja kui on tööjõupuudus nagu tööandjad seletavad kogu aeg.
Anarhia ei ole demokraatia 23. juuli 2019 20:31
Kõik omavalitsuse poolt pakutavad teenused peaksid olema seotud inimese kodu asukohaga ehk siis sissekirjutusega. Kes soovib erandit, see maksku.Töökohad tulevad ja lähevad aga elukoht jääb. Seega kõik mugavusteenused tasuliseks. Kui arvad, et Sinu laps peab kusagil "erilises" lasteaias või koolis käima - maksa. Ja see reegel peaks kehtima nii linnas kui maal. Ilma eranditeta. Riigil oleks tagumine aeg ennast kehtestada. Liberaalsuse nime all viljeletav anarhia ei vii kuhugi.
20:31 24. juuli 2019 00:22
Riik juba panebki ennast maksma Prügivedajat ise valida enam ei saa ammu. Vaid ikka seda keda sul ülalt pähe määritakse. Kuigi maksad sa nii kui nii. Aga sinusugustele võiks riik tõesti määrata, et tööandaa oleks sul lähim sissekirjutatud kodukoha juures. Samuti pood kus sa käia tohid, oleks samuti sinu kodule LÄHIM, mujal sisseoste teha ei tohi. Sama jääb ka muude teenistusasutustega. Siis EHK jõuab aru ka sinu IoIIi pähe.
20:31 24. juuli 2019 00:30
Muidugu, p r ü g i vedajad ei saa enam aastaid ise valida, ikka ainult see mida riik sulle p ä h e m ä ä r ib. Kuigi selle eest maksad ise. Sinusuguse puhul peaks tegema, et tööandja , pood , igasugused teenindusasutusi võid kasutada samuti ainult oma elukohalähedased. Siis EHK jõuab a r u ka sinu IoIIi pähe.
20.31 24. juuli 2019 00:36
Mis sulle siis ei meeldi? Riik juba aastaid määrib pähe konkreetse jäätmevedajas, jasina ise pead maksma, sõltumata kas oled teenusega rahul või mitte. Sinusugustele peab "anarhia"vältimiseks ka töökoha, poe ja muude asutuste valik olema AINULT need mis kodule kõigelähemad, sõltumata oled teenusega rahul või mitte. Ehk läheb õnneks ja siis jõuab mõne aasta pärast a r u ka sinu IoIIi pähe.
Jah 23. juuli 2019 15:15
las Jõhvi lapsed tulevad Tallinna lasteaeda, kasvõi Valga jne, aga Tallinna omad Pärnu jne.
23. juuli 2019 14:55
Ka koolid peavad olema elukohajärgselt. Nõme, et terved koolitäied lapsi vallutavad hommkul ja pärastlõunal bussid.
14:55 24. juuli 2019 00:27
Õige. Samuti ka ülikoolid.
Muhv 23. juuli 2019 14:06
Kui mina mõni aeg tagasi lapsele lasteaiakohta tahtsin, siis kodu lähedale ei saanud - pakuti kuskile Mustamäe taha otsa. Sinna mul polnud kuidagi teda võimalik viia, lõpuks õnnestus siiski kodu lähedale saada. See on ikka tähtis et on kodu lähedal - pole mõtetut linnas tiirutamist edasi-tagasi ja vahel läheb näit vanaema järgi, kellel pole autot. Pole talgi vaja kuskile pärapõrgusse jalgsi minna.
Lastega 23. juuli 2019 12:13
Meie pole kunagi kodust lähtunud. Ikka töö järgi valinud. Kui vaja kiirelt järgi minna, siis saab ka kiirelt. Kodutänaval ka lasteaed, aga tipptunnil koju saamine omaette tsirkus.
Õigus kodu lähedale kohale looks kohustuse linnale 23. juuli 2019 11:46
Aga kas Pajula on kuulnud midagi sellest,kuidas nùùd kõik varsti endale elektriautod peavad soetama, ùhistransportti linnas kasutama,sest oma autoga linna sisse sõita ei tohi jne. EU on nii määranud ja Taani ja Soome ajavad asja jõudsalt (mis sellest,et rahval raha pole,et elektriautod osta.Soome nooruke minister teatas,et "Sa laed oma elektriautot,või kõnnid" No kuna Eesti ka EU liige,siis peab ju Eesti ka nende tahtmist tegema. Pajula võiks nùùd öelda,et kuidas ta kujutab ette,laste viimist teisele poole linna ja tööle ka jõudmist. Linnal pole vist pakkuda kohti kodu lähedale.

kossa 23. juuli 2019 11:35
kindlasti tahavad lapsevanemad sõita kümneid kilomeetreid,et lapsi lasteaeda saaks.lähemale viia on ju nii igav
M. 23. juuli 2019 11:08
Ei leidnud Pajula jutust ühtegi adekvaatset põhjust miks ei oleks see siis hea? Ei saaks enam kohtadega sahmerdada?