Galeriid

GALERII | Vaata, milline on Eesti sõdurite igapäevaelu Malis (24)

Toimetas Marvel Riik, 23. juuli 2019 10:10
Eest sõdurid Malis.Foto: Eesti kaitsevägi
Terroristid ründasid esmaspäeval Prantsuse sõjaväebaasi Malis, kus teenivad ka Eesti sõdurid. Kaitsevägi kinnitas esmaspäeva hilisõhtul, et lisaks Prantsuse ja Mali sõduritele sai viga ka viis eestlast. Vaata piltidelt, milline on eestlaste igapäevaelu Malis.

Mali Gao sõjaväebaasi saabus jalaväerühm Estpla-30 aprilli alguses, vahetades välja seni teenistuses olnud Estpla-28. Koos rahvusliku toetuselemendi liikmetega on Gao baasis kokku ligi viiskümmend kaitseväelast. Prantsuse armee juhitaval mässutõrjeoperatsioonil Barkhane on eestlaste ülesanne lisaks patrullimisele ka baasi julgeoleku tagamine ja kiirreageerimisülesannete täitmine.

Esmaspäevases rünnakus haavata saanud kaitseväelastele anti kohe esmaabi, nende vigastused ei ole rasked, teatas kaitsevägi. 

Autopomm plahvatas sealse aja järgi kell 15.45. Kohaliku ajakirjaniku avaldatud piltidelt Twitteris võib näha, et plahvatuse jõud oli piisavalt suur, nii et hoonete seinad varisesid. 

Väidetavalt üritas lõhkeainetega täidetud auto rammida läbi esimese kontrollpunkti. Mali sõdurid proovisid sõidukit laskudega peatada, kuid masinas viibinud terroristid tulistasid vastu. Auto pääses esimesest kontrollpunktist läbi ja plahvatas hetk hiljem.

Samal teemal

22.06.2019
VIDEO | Terroristid ründasid Malis sõjaväebaasi, viis Eesti sõdurit sai vigastada