Eesti uudised

Rohkem debatte riigikogus: justiitsministeerium loobub Reformierakonna eelnõule arvamuse andmisest (11)

Siim Randla, 23. juuli 2019, 07:22
Raivo Aeg. Foto: Stanislav Moškov
Justiitsministeerium teeb valitsusele ettepaneku loobuda arvamuse andmisest Reformierakonna fraktsiooni algatatud riigikogu kodu- ja töökorra seaduse muutmise seaduse eelnõu kohta, millega sooviti elavdada debatte riigikogu suures saalis ja hakata kord aastas kuulama riigikogu täiskogu istungitel valitsuse liikmete vastutusvaldkonna ülevaateid.

„Kuna eelnõu puudutab siiski riigikogu ning valitsuse ja selle liikmete vahelist suhtlust parlamentaarse kontrolli raames, juhime tähelepanu, et ka käesoleval ajal on nii riigikogu kodu- ja töökorra seadusest kui ka muudest õigusaktidest tulenevalt hulgaliselt aruteluformaate, mis võimaldavad riigikogul saada ülevaateid valitsuse liikmete vastutusvaldkondadest,“ teatab justiitsminister Raivo Aeg.

„Nii on riigikogu liikmetel õigus esitada valitsuse liikmetele üldisemaid ja konkreetsemaid küsimusi nende vastutusalade kohta, näiteks arupärimisi või infotunniküsimusi. Pealegi on olemasoleva normistiku raames riigikogu ja valitsuse kokkuleppel võimalik kujundada mõistlik praktika eelnõus ette pandud aruteluvormi juurutamiseks,“ teatab Aeg. Riigikogu reformierakondlasest liige Jürgen Ligi ütleb, et praegused variandid on äärmiselt limiteeritud ja parlamendi liikmete võimalus ministritega dialoogi pidada on ajaliselt ja sageduselt üsna olematu. „Ministrid on hakanud asja nii võtmagi, et kõik on üks retooriline ajaviide, kus nemad saavad viimase sõna, ja vastuseid saab vältida,“ sõnab ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee