Foto: Tiit Blaat/ Ekspress Meedia
Eesti Päevaleht 23. juuli 2019 07:19
Autismidiagnoosiga tüdrukut ja tema ema jooksutati aastaid erinevate asutuste vahet, samas sotsiaalkindlustusamet tunnistab, et kontroll abi tegeliku osutamise üle on seni olnud nõrk.

Paari nädala eest käis meediast läbi teema, et abikeskuses Aarika OÜ toimub erivajadustega klientide teenuste kärpimine, kaootiline asjaajamine, fiktiivne spetsialistide palkamine ja kaoses paberimajandus, kuid viimased viis aastat oma autistist lapsele abi otsinud Maria (nimi muudetud – toim) märgib, et selline skeemitamine on üle kantav kogu laste rehabilitatsioonisüsteemile.

Maria sõnul häiris teda lapsele abi otsimise juures see, et spetsialisti leidmine oli kui sõtta minek ja kuna telefonitsi löögile ei saanud, siis tuli kell kaheksa hommikul asuda järjekorda ning seal tundide viisi seista, kuni avanes registreerimislaud ja vanemad tormasid nime kirja panema kuhu iganes võimalik.

Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsioonitalituse juhataja Ewe Alliksaar tunnistab, et seni pole piisavalt kontrollitud, kas inimesed saavad kätte kõik vajalikud teenused nii, nagu riik on raha sinna suunates planeeritud, aga tänavu võeti tööle kolm laste peaspetsialisti, kes kontrollivad, kas abiasutustes paberile kirjutatu ka põhjendatud on.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

Samal teemal

Kommentaarid  (13)

Alles refffid 23. juuli 2019 13:41
juga 23. juuli 2019 11:36
Olen ise selle kadalipuga kokku puutunud. Tohutu bürokraatia ja jooksutamine. Vähemalt pool rahast kulub kindlasti selle armee ülalpidamiseks. Ja reaalselt teenust osutava spetsialistini jõuda ongi selles masinavärgis raske. Näiteks logopeede lihtsalt ei jätku.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS